Donnie Yen idzie na emeryturę! 0

Donnie Yen, legenda kina kopanego, którego bez problemu możemy ustawić obok Jackie Chana i Jeta Li niedługo odejdzie na emeryturę.

Donnie Yen

Aktor wyjawił, że w wieku 50 lat kończy z aktorstwem i już go więcej w filmach nie zobaczymy. Yen jest w wieku Jeta Li, więc ma 46 lat, zatem w 2013 roku doczeka się swojej emerytury.

Kino światowe, a szczególnie kino sztuk walki z Hong Kongu straci bardzo wiele – nasze gwiazdy starzeją się, a młodych gniewnych, którzy będą mogli ich zastąpić nie widać…

Dla przypomnienia, Yen grał głównie w Chinach, ale miał też epizody w Hollywood. Jednakże to jego filmy z Chin do dziś cieszą się uznaniem.

Ostatnio jest także uznanym choreografem, zdobywającym nagrody. Jego walki w takich filmach jak chociażby Flash point robią piorunujące wrażenie. Na pewno jak przejdzie na aktorską emeryturę, będzie dalej pracować jako choreograf podobnie jak jego mistrz, Yuen Woo Ping (Matrix, Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok).

Możemy mieć nadzieję, że przez najbliższe cztery lata pojawi się ktoś młody o talencie i charyzmie Yena i będzie cieszyć nasze oczy swoimi umiejętnościami przez najbliższe lata.

Można się spodziewać, że kwestią czasu jest podobna decyzja ze strony Jackie Chana, Jeta Li czy Sammo Hunga Kam-Bo.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…