http://vimeo.com/mironkundzicz

Premiera nowego filmu Lyncha 0

Hollywoodzka gwiazda, która kręci remake przeklętego filmu, jest głównym bohaterem nowego filmu Davida Lyncha, INLAND EMPIRE.

Obraz miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Na tym festiwalu reżyser odbierze Złotego Lwa za całokształt twórczości.

David Lynch/msnbcmedia.msn.comDavid Lynch/msnbcmedia.msn.com

Główną bohaterkę filmu gra Laura Dern, która pracowała z Lynchem przy okazji Blue Velvet i Dzikości serca. W INLAND EMPIRE grała bez znajomości struktury scenariusza. Elementy dramatyczne układają się w całość bez jakiejkolwiek logiki, co jest znane w twórczości Lyncha. Gwarantuje on bilet w jedną stronę do ciemnych zakamarków kinematografii.

Obraz produkuje francuskie Canal +. Koproducentami są reżyser i jego wieloletnia współproducentka Mary Sweeney. Oprócz tego, wkład w film ma Polski Festiwal Cammerimage.

Film został nakręcony, w większości, w Polsce z polskimi aktorami w tym, Karoliną Gruszką, Krzysztofem Majchrzakiem, Leonem Niemczykiem i Piotrem Andrzejewskim.

Organizatorzy Cammerimage stali się szybko moimi przyjaciółmi. Spytałem się ich, czy mógłbym nakręcić jakąś scenę w Warszawie. Zgodzili się, więc wybrałem różnych warszawskich aktorów, przetłumaczyłem szybko scenariusz i nakręciłem ową scenę. Praca trwała jeden dzień. Przyglądałem się bliżej grze Piotra Andrzejewskiego i pomyślałem, że mógłby zagrać męża Laury Dern. Od tego momenty, Polska stała się ważną częścią filmu. – mówił Lynch, na konferencji prasowej w Wenecji.

Projekt będzie miał swoją premierę w Polsce jesienią. Dystrybutorem będzie Kino Świat. We Włoszech premiera odbędzie się na początku 2007 roku. Data premiery w Niemczech, jest ustalona na 11 stycznia 2007 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…