"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Dokument o nielegalnych połowach 0

W te wakacje w amerykańskich kinach pokazano dokument pt. The Cove, którego reżyserem jest Louie Psihoyos. Psihoyous wraz z Rickiem O’Barrym (amerykańskim działaczem organizacji ochrony przyrody i trenerem delfinów) opisali przypadek masowych nielegalnych połowów, jakie co roku odbywają się małej Japońskiej wiosce.

Kadr z dokumentu pt. The Cove

The Cove prezentuje światu małą Japońską wioskę o nazwie Taiji, w której co roku dokonuje się masowej rzezi delfinów. Wpierw zwierzęta są wyłapywane i część trafia do specjalnie przygotowanych do tego celu basenów, w których ubija się je. A następnie sprzedaje jako mięso wielorybnicze. Część zwierząt zaś trafia na targi, w których cyrki, parki rozrywki i inne przedsiębiorstwa mogą zakupić żywe zwierzęta. Cena jednego to około 150 tyś. $.

Działacz Rick O’Barry tak opowiada o pracy na planie:

Pewnego dnia udaliśmy się z Japońskimi stacjami telewizyjnymi do miasteczka. Po raz pierwszy ktoś pokazał to, co się dzieje w Taiji. Wkrótce nadjechała policja, która chciała uniknąć zamieszania. W rozmowie z nami szef policji powiedział, iż nie ma przyzwolenia dla zabijania delfinów. Ale wkrótce zobaczyliśmy jak część rybaków spokojnie rozmawia z funkcjonariuszami. Następnie poproszono nas o opuszczenie miasteczka.

Celem twórców filmu jest zwrócenie uwagi na te bestialskie metody zabijania tych niezwykłych zwierząt. Mają nadzieje, iż rozpropagowanie dokumentu spowoduje, iż Japońskie władze zainteresują się tematem.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…