Sukiyaki Western Django 2007

Kilka setek lat po bitwie pod Dannourą klany Genji i Heike stają naprzeciwko siebie raz jeszcze w biednym, małym, górskim miasteczku, w którym odżywa legenda o zakopanym skarbie. Yoshitsune szefuje swemu gangowi Genji - białych, Kiyomori przewodzi swej bandzie czerwonych Heike. Samotny strzelec o poranionej psychice,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 12 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Hideaki Itô
jako Samotny strzelec
Masanobu Ando
jako Yoichi
Kôichi Satô
jako Kiyomori
Kaori Momoi
jako Ruriko
Yûsuke Iseya
jako Yoshitsune
Renji Ishibashi
jako Benkei
Yoshino Kimura
jako Shizuka
Quentin Tarantino
jako Ringo
Shun Oguri
jako Akira
Toshiyuki Nishida
jako Piripero

Fabuła

Kilka setek lat po bitwie pod Dannourą klany Genji i Heike stają naprzeciwko siebie raz jeszcze w biednym, małym, górskim miasteczku, w którym odżywa legenda o zakopanym skarbie. Yoshitsune szefuje swemu gangowi Genji - białych, Kiyomori przewodzi swej bandzie czerwonych Heike. Samotny strzelec o poranionej psychice, pobłogosławiony rzadką umiejętnością i talentem do walki pojawia się w wiosce w tym samym czasie. Sytuacja zagęszcza się wraz z narastającymi spekulacjami – do którego gangu przystanie nieznajomy? opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Western

Szczegóły

Premiera
2008-08-04 (kino), 2007-04-28 (świat), 2009-03-24 (dvd)
Kraj produkcji
Japonia
Czas trwania
121 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film oparty na postaciach Sergio Corbucciego. zobacz więcej

Komentarze 4

Avatar square 200x200

Beznickowy 9

W stylu Miikego – Mieszanka gatunków, krew, przemoc, seks… Czyli jak to u Takeshiego. Tylko dla wytrwałych. Mnie się podobało.

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Hessus666 Beznickowy 5

Rola zagrana tutaj przez Quentina Tarantino wskazuje, że on także maczał w tym filmie swoje palce. Po części także podpada mi to pod jego styl twórczości. Film jest specyficzny.
5/10

Adam_Siennica Beznickowy 8

Nie, nie maczał w tym filmie paluchów. Quentin Tarantino wielokrotnie się wypowiadał, że uwielbia twórczość Miikego i poniekąd miała ona duży wpływ na jego karierę jako reżysera. Po prostu Takashi Miike robi takie filmy, a Tarantino zgodził się zagrać, bo uwielbia tego reżysera i przy okazji odwdzięczył mu się, ponieważ Miike grał epizodyczną rolę w Hostelu produkowanym przez Tarantino.

Innymi słowy – typowy styl Miikego, który miał znaczący wpływ na Tarantino.

Hessus666 Beznickowy 5

Dzięki Adam_­Siennica za te wyjaśnienia. Jestem fanem twórczości Quentina a Ty po krótce nakreśliłeś mi skąd u niego ten specyficzny pogląd na kino.
Teraz jestem mądrzejszy o te informacje.

Współtworzą