Filmy śmierć, punk

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, punk. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pracownicy magazynu medycznego przypadkowo przywracają do życia umarłego. Budzą tym samym nieokiełznaną moc, która zagraża wszystkim mieszkańcom miasteczka. Po ulicach zaczynają grasować hordy wygłodniałych zombie i nie ma nikogo, kto mógłby położyć temu kres.
Janek (Mateusz Kościukiewicz) jest wrażliwym osiemnastolatkiem, który wraz z przyjaciółmi przeżywa wypełnioną muzyką beztroską młodość. Gdy zakochuje się w Basi (Olga Frycz) nie chce pogodzić się z faktem, że ich miłość stanie się zakazana. Ich uczucie zostanie wystawione na próbę.
Nowojorskie lato 1977 roku przeszło do legendy. Zabójczy upał wyzwolił z miasta szaleństwo i gorączkę, rozpalił ciała i ulice, sparaliżował życie metropolii. Wraz z nim pojawił się psychopatyczny morderca. Te dramatyczne wydarzenia przerywają senną atmosferę życia na Bronxie... Vinnie (John Leguizamo) na próżno stara się dochować wierności żonie. Dionna (Mira Sorvino), która obwinia się za zdrady męża, próbuje uzupełnić swoją erotyczną edukację. Ritchie przyłączając się do społeczności Punków, zyskuje własne miejsce na ziemi. Dla grupy przyjaciół już nic będzie takie jak wcześniej...


Biograficzna historia Sida Viciousa - basisty punkowej grupy Sex Pistols i jego dziewczyny Nancy Spungen. W 1977 roku Sex Pistols odnoszą największe sukcesy. Gwiazdami zespołu są Sid Vicious i Johnny Rotteni. Niedługo po tym jak Sid poznaje młodą Amerykankę – Nancy, grupa się rozpada. Sid planuje rozpoczęcie kariery solowej. Jest coraz bardziej uzależniony od Nancy i heroiny. Gdy w październiku 1978 w nowojorskim hotelu Chelsea zostaje znaleziona martwa Nancy, Sid zostaje aresztowany i oskarżony o jej morderstwo.
Brytyjski komediodramat twórcy "Twarzy anioła" i "Drogi do Guantanamo" portretuje brytyjskie środowisko muzyczne z lat 1976-1992, związane z legendarną wytwórnią Factory Records. Film nominowany do Złotej Palmy. Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki. komediodramat, muzyczny
Słowa kluczowe

Proszę czekać…