Filmy całopalenie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje całopalenie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Todd Bowden (Brad Renfro) jest lubianym, inteligentnym, uczniem szkoły średniej. Pewnego dnia w jednym z ludzi mieszkających w sąsiedztwie rozpoznaje nazistę, poszukiwanego za zbrodnie przeciw ludzkości. Chłopak odwiedza staruszka i w zamian za swoje milczenie karze opowiadać mężczyźnie historie dotyczące holocaustu z najdrobniejszymi szczegółami. Z czasem oboje zaczynają się nawzajem szantażować.

Kłamstwo

5,9
Poruszająca historia, która zdarzyła się naprawdę. Profesor Deborah Lipstadt (Rachel Weisz), amerykańska pisarka, wykładowczyni i historyczka pochodzenia żydowskiego, zostaje pozwana przez Davida Irvinga, słynnego rewizjonistę historii Holokaustu, za oszczerstwo. Mężczyzna zarzucił pisarce, że w książce Denying the Holocaust fałszywie opisuje ona, jakoby zaprzeczał istnieniu Holokaustu. Proces toczył się w Wielkiej Brytanii, gdzie według prawa, to na pozwanym spoczywa ciężar udowodnienia, że oskarżenie jest nieprawdziwe. Z pomocą wybitnych prawników Deborah Lipstadt dowiodła głoszonych w książce słów. Co więcej, w uzasadnieniu wyroku sędzia nazwał Irvinga promotorem nazizmu oraz antysemitą, co zrujnowało jego pozycję szanowanego historyka.
Jest jeden człowiek - żydowski imigrant pochodzący z Rumunii - bez którego trudno wyobrazić sobie New York City Marathon. Fred Lebow był jego założycielem i dyrektorem przez ponad 20 lat. W tym czasie nowojorski bieg zmienił się w jedną z największych imprez tego typu na świecie. Podczas gdy w 1970 roku pierwszy maraton ukończyło 55 osób (Lebow zajął 45. miejsce z wynikiem 4:12:09), w 2009 roku na metę przybiegło 43 660 osób. Nie było wśród niech Lebowa, który zmarł na raka mózgu w 1994 roku, ukończywszy łącznie w życiu 69 maratonów w 30 krajach. Uroczystości pogrzebowe Lebowa, które miały miejsce na mecie nowojorskiego maratonu, zgromadziły 3000 osób, najwięcej od czasu śmierci Johna Lennona. Reżyser "Biegnij całe życie" Judd Ehrlich pokazuje, jak inspiracja, miłość do biegania, determinacja i pasja jednego człowieka stworzyły jedną z najpopularniejszych, największych imprez biegowych na świecie.


Gniazdo

6,7
Film rozpoczyna się w przeddzień bitwy o Cedynię. Mieszko wspomina dojście władzy, sprzeciwienie się swemu ojcu. Ukazane jest przejęcie władzy i umocnienie swojej pozycji jako władcy Polan. Film ukazuje także przyjęcie chrztu oraz ślub z Dobrawą.
Pewnego dnia roku 1941, do swojego Szetla (żydowskie miasteczko w Europie Wschodniej) przybiega Szlomo, miejscowy szaleniec, przynosząc złe wieści: Niemcy mordują i wywożą w nieznane wszystkich Żydów mieszkających w sąsiednich wioskach. Wkrótce ich Szetl prawdopodobnie podzieli los sąsiednich osad. Jeszcze tej samej nocy Rabin zwołuje Radę, aby znaleźć sposób na ocalenie mieszkańców miasteczka. .
Film opowiada o niezwykłych losach pewnej żydowskiej rodziny na przestrzeni trzech pokoleń. Jej historia opowiedziana jest na tle historycznych i politycznych wydarzeń, które rozgrywały się w tym czasie w Europie.
27 stycznia 1945 roku, w dniu wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, dla bohaterów opowieści - grupy Włochów, rozpoczyna się nowy okres w życiu - powrót do domu, a zarazem żmudny proces uczenia się na nowo normalnej rzeczywistości. Primo Levi - chemik z Turynu - ma przed sobą najdłuższą drogę; jego tułaczka trwa niemal rok. Pokonując kolejne etapy wędrówki uczy się sztuki przetrwania: zarabia pieniądze handlując z rosyjskimi żołnierzami; zdobywa całkowicie nowe dlań doświadczenia. Droga bohaterów wiedzie przez Polskę, Ukrainę i Związek Radziecki. Ich oczami oglądamy świat, który próbuje otrząsnąć się ze skutków wojny. Dla Primo roczna niemal tułaczka jest w istocie czasem bolesną, przede wszystkim jednak oczyszczającą wędrówką w głąb samego siebie, odkrywaniem najskrytszych pokładów świadomości i podświadomości. Jej ostatnim etapem jest próba opisania doznanych doświadczeń również w imieniu tych, których pochłonęła wojna.
Rok 1942. Mały żydowski chłopczyk Jonah mieszka z rodzicami w Amsterdamie, nieświadom tego, co się dzieje na świecie ogarniętym wojną. Stopniowo jednak i on zauważa zmiany, jakie zachodzą w najbliższym otoczeniu - jakiś chłopak niszczy mu zabawki wyzywając od żydów, sklepikarz nie chce sprzedać matce owoców, a na ubranku musi nosić żółtą gwiazdę. Pewnego dnia Jonah i jego rodzice, wraz z innymi Żydami, zostają załadowani na ciężarówki, które wywożą ich z Amsterdamu. Wszyscy łudzą się nadzieją wyjazdu do Palestyny, ale ich przeznaczeniem jest pobyt w obozie koncentracyjnym. Jonah rośnie w warunkach twardej walki o byt, ale wciąż patrzy na świat oczami dziecka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…