Filmy na podstawie powieści, dzwon

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie powieści, dzwon. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obejrzyj Dzwonnika z Notre Dame – spektakularną disnejowską adaptację klasycznej powieści Wiktora Hugo, uświetnioną muzyką Alana Menkena – i zaprzyjaźnij się z łagodnym samotnikiem Quasimodo. Trzy zabawne gargulce: Victor, Hugo i Laverne, zachęcają nieśmiałego Quasimodo do opuszczenia bezpiecznej dzwonnicy. Chłopak wyrusza na poszukiwanie pierwszego prawdziwego przyjaciela i poznaje cygańską piękność Esmeraldę. Wkrótce dzwonnik będzie musiał stanąć do walki o miasto i ludzi, których kocha, a przy okazji nauczy nas widzieć ludzi takimi, jakimi są, a nie na jakich wyglądają…
Futurystyczna wizja miłości oraz buntu mieszkańców przeciw totalitarnemu państwu.
David (Dustin Hoffman) wraca w rodzinne strony wraz ze swoją żoną. Pewnego dnia na kobietę napada jeden z mieszkańców i ją gwałci. Czy skromny naukowiec poradzi sobie z tą sytuacją?


Pięć młodych brytyjskich zakonnic jest zaproszonych do wietrznego "pałacu", dawnego domu konkubiny starego generała, na szczycie góry w Mopu w Himalajach, w celu podniesienia rangi klasztoru Saint Faith Order jako szkoły dla dzieci i dziewcząt i ambulatorium dla lokalnych mieszkańców. Siostra Clodagh jest wyznaczona na przełożoną a jej jedynym kontaktem z cywilizacją jest agent rządowy Pan Dean. Samotne i egzotyczne miejsce i obecność mężczyzny budzą najgłębsze pragnienie w ciele zakonnicy i siostra Ruth staje się szalony z pożądania...

Bałkany

7,1
Brytyjski żołnierz i pisarz Edgar Brodie (John Gielgud), wraca do domu podczas I Wojny Światowej. Dowiaduje się, że jedna z rządowych agencji sfałszowała raport o jego śmierci i chce wysłać go z tajną misją do Szwajcarii. Pod nazwiskiem Richard Ashenden, wyjeżdża tam w celu wyśledzenia i zabicia niemieckiego agenta...

Tristana

7,2
Lata 20. ubiegłego wieku. Dystyngowany arystokrata Don Lope opiekuje się osieroconą, młodziutką siostrzenicą (w tej roli Catherine Deneuve). Wkrótce ojcowskie uczucie przeradza się w pożądanie. Tristana poznaje jednak młodego malarza Horacio, opuszcza dom by powrócić do niego po dwóch latach…
Na ziemiach polskich trwa wojna, nic nie jest pewne. Niemcy się wycofują, a w ich miejsce przychodzą wojska radzieckie. W tych burzliwych czasach rodzi się uczucie pomiędzy Alfredem Rupiejko a Bronką Wereszczyńską. Dziewczyna wraz z braćmi ukrywa dzwon Florian przed konfiskatą. Rodzeństwo zostaje wydane, ale postanawia nie poddawać się bez walki.
„Zakonnica” w reżyserii Rivette oparta jest na powieści Diderota z 1760 roku, którą autor „Kubusia Fatalisty” miał napisać na podstawie prawdziwych wydarzeń i listów młodej dziewczyny zamkniętej w klasztornej celi. Odważna, jak na tamte czasy, kompromitująca Kościół, stan duchowny i szlachecki, „Zakonnica” musiała poczekać na wydanie 36 lat. A i tak wywołała skandal. Nadużycia władzy przez matki przełożone, okrucieństwo i homoseksualizm burzyły mit cnotliwego życia za murami klasztoru. Suzanne od początku pobytu w klasztorze nie ukrywa, że nie jest to jej miejsce i pragnie odejść, a tym samym naraża się na upokorzenia i kary. Jako ta, która chce zhańbić zakon, sypia na podłodze, jest pozbawiona czystej wody i toalety, siostry głodzą ją, plują jej w twarz, depczą po jej ciele. Kiedy wreszcie udaje jej się zmienić zakon, trafia pod skrzydła matki przełożonej, która kocha kobiety nie tylko czystą miłością do bliźniego… Dziewczyna podejmuje więc kolejne próby unieważnienia ślubów.
27 stycznia 1945 roku, w dniu wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, dla bohaterów opowieści - grupy Włochów, rozpoczyna się nowy okres w życiu - powrót do domu, a zarazem żmudny proces uczenia się na nowo normalnej rzeczywistości. Primo Levi - chemik z Turynu - ma przed sobą najdłuższą drogę; jego tułaczka trwa niemal rok. Pokonując kolejne etapy wędrówki uczy się sztuki przetrwania: zarabia pieniądze handlując z rosyjskimi żołnierzami; zdobywa całkowicie nowe dlań doświadczenia. Droga bohaterów wiedzie przez Polskę, Ukrainę i Związek Radziecki. Ich oczami oglądamy świat, który próbuje otrząsnąć się ze skutków wojny. Dla Primo roczna niemal tułaczka jest w istocie czasem bolesną, przede wszystkim jednak oczyszczającą wędrówką w głąb samego siebie, odkrywaniem najskrytszych pokładów świadomości i podświadomości. Jej ostatnim etapem jest próba opisania doznanych doświadczeń również w imieniu tych, których pochłonęła wojna.
Fantomas (René Navarre) został aresztowany i osadzony w więzieniu w Brukseli, ale inspektor Juve (Edmund Breon) chce go aresztować i skazać za wszystkie jego zbrodnie we Francji. Zatem Juve pomaga w ucieczce Fantomasowi. W międzyczasie dwóch członków grupy Fantomasa, Paulet (Laurent Morléas) i Ribonard (Jean-François Martial) ukradli klejnoty markizy de Tergall (Germaine Pelisse). Jednak Fantomas wymyka się spod obserwacji policji i wciela się w postać sędziego śledczego. Wykorzystuje swoją nową tożsamość do popełniania kolejnych zbrodni.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…