Obyczajowy 2016

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 53 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 2016 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Druga szansa to serial pokazujący cienie i blaski show-biznesu. Główną bohaterką jest Monika, przebojowa producentka i agentka gwiazd. Ma wszystko: atrakcyjną pracę, sukcesy zawodowe i wpływowego narzeczonego, z którym prowadzi firmę. W dniu 40. urodzin zupełnie nieoczekiwanie traci wszystko... Kto poda jej pomocną dłoń, kiedy znajdzie się na dnie? Kto okaże się prawdziwym przyjacielem, kiedy zgasną błyski fleszy?
Koniec lat 70. Lato w małym miasteczku. 12-letni Piotrek jest silnie związany z matką. Pod nieobecność ojca, matka zaczyna znikać wieczorami. Ich jasna i prosta relacja zaczyna się komplikować. Uwikłany w sprawy dorosłych chłopak czuje się coraz bardziej zagubiony i samotny. W wakacyjnym świecie rówieśników doświadcza pierwszych zauroczeń i rozczarowań. Po powrocie ojca musi skonfrontować się z niewygodną prawdą. Czy stanie po stronie matki? Czy będzie lojalny wobec ojca? Jak to trudne i bolesne doświadczenie odciśnie się na jego relacji z matką?
Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk (w tej roli Smith) przeżywa ogromną osobistą tragedię i całkowicie wycofuje się z życia. Jego koledzy z pracy obmyślają nieoczekiwany plan, który ma na celu zmusić go do stawienia czoła rozpaczy w zaskakujący i niezwykle ludzki sposób.


Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam, dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo. Narratorką opowieści jest jej matka Christy Beam (Jennifer Garner). Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie... Annabel wpadła do środka wielkiego, spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Niejako na potwierdzenie tych słów, lekarze stwierdzili, że jej dotychczasowa choroba cofnęła się...
Wujek jest zobowiązany do opieki nad nastoletnim bratankiem po śmierci ojca chłopca.
Śmiertelnie chory pisarz, powraca do domu po długiej nieobecności, powiedzieć rodzinie, że umiera.
Król Belgów, Nicolas III (Peter Van den Begin), odbywa oficjalną wizytę w Turcji. W podróży towarzyszy mu reżyser filmowy Duncan Lloyd (Pieter van der Houwen), który dokumentuje wszystkie ruchy monarchy. Pewnego dnia przychodzi z kraju niespodziewana wiadomość. Belgijska Walonia ogłosiła niepodległość. Król chce wracać do domu. Ruch lotniczy jest jednak sparaliżowany przez burzę magnetyczną. Nicolas III z najbliższymi współpracownikami – wbrew procedurom – rusza w pełną przygód podróż do Brukseli przez Bałkany i Morze Śródziemne.
Nathalie naucza filozofii w paryskim liceum. Praca wciąż jest dla niej pasją, ma świetny kontakt ze studentami – obecnymi i byłymi. Prywatnie wiedzie równie szczęśliwą egzystencję. Długoletni związek, dwoje dorosłych dzieci. Jedynie dysfunkcyjna matka przysparza nieco problemów. Pewnego dnia mąż nagle informuje Nathalie, że opuszcza ją dla innej kobiety. Wkrótce potem umiera matka bohaterki, a ona sama traci pracę. Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? A może właśnie po raz pierwszy od wielu lat poczuje się wolna? Film przedstawia nie tylko poszukiwanie nowych dróg w życiu bohaterki, ale również rozważania, czy filozofia w codziennym życiu jest w ogóle potrzebna?

Artyści

7,2
Oryginalny projekt serialu autorstwa wybitnych twórców teatralnych – Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Świat sztuki i ambicji spotyka się z twardymi realiami dzisiejszych czasów. Warszawa, miejski teatr borykający się z niemałymi problemami proceduralnymi i finansowymi. Serial pokazuje kulisy funkcjonowania publicznej instytucji sztuki, skupiając się na konieczności walki z problemami współczesności oraz konfliktem sztuki i działań kulturalnych z twardymi uwarunkowaniami ekonomicznymi.
Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną i przeprowadza się do mieszkania najlepszego kumpla, Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia, od kameralnych „domówek” przez imprezy klubowe i plenerowe festiwale. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała - tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…