Wojenny 1957

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 44 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1957 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Eroica

7,3
Film składa się z dwóch nowel. Bohaterem pierwszej jest cwaniak Dzidziuś, który wbrew własnej woli zaczyna uczestniczyć w powstaniu warszawskim. Akcja drugiego opowiadania toczy się w oflagu, skąd próbuje uciec porucznik Żak.
I wojna światowa. Generał Paul Mireau daje rozkaz ataku na Ant Hill, chociaż wie, że szanse na zwycięstwo są znikome. Kiedy połowa 701 regimentu nie rusza się z okopów i atak kończy się klęską, Mireau musi znaleźć kozły ofiarne. Postanawia zwołać sąd wojskowy i postawić przed nim trzech, losowo wybranych, żołnierzy. Pułkownik Dax postanawia bronić niewinnych ludzi i stawić czoła choremu wojskowemu systemowi.
Podczas II wojny światowej w japońskim obozie w Birmie zostaje uwięziona grupa jeńców angielskich. Ich zadaniem jest zbudowanie mostu, którym ma przebiegać strategiczna linia kolejowa. Komendant obozu i jego załoga traktują jeńców w okrutny sposób. Z czasem jednak między nimi wytwarza się specyficzna zależność. Ofiary starają się udowodnić swoim oprawcom własną wartość, budując z angielską dokładnością most, tylko po to aby mogli go zniszczyć angielscy komandosi.


Film o moskiewskich uczniach, którzy znaleźli się latem 1941 roku na okupowanym przez Niemców terytorium Ukrainy. Chłopcy postanowili wziąć udział w walce za jej oswobodzenie i zorganizowali swój mały oddział partyzancki...
Słynna adaptacja „Makbeta” w reżyserii Kurosawy. Tragedia Szekspira została przeniesiona do Japonii, z drobnymi tylko zmianami: u Szekspira Kawdor zostaje ścięty, tutaj popełnia seppuku, nie ma wątku najazdu z Norwegii. Główny bohater to Washizu, samuraj wierny kodeksowi bushido, który pod wpływem żony popełnia zbrodnie i dalej w nie brnie, zdając sobie sprawę z nieuchronności klęski. W końcu załamuje się, co jest całkowitym zaprzeczeniem głównej zasady bishido, pogardy śmierci.
Ludzkość staje do nierównej walki z najeźdźcami z kosmosu.
Kapitan Murrell dowodzi potężną, amerykańską łodzią podwodną, o nazwie "Haynes". Rejs przebiega bezproblemowo, jednak do czasu. Wkrótce radar łodzi namierza inny okręt, zbliżający się do "Haynesa". Okazuję się, iż to niemiecka łódź, dowodzona przez kapitana Van Stolberga. Murrell dostaje od dowództwa rozkaz ostrzelania niemieckiego u-boota. Natomiast Van Stolberg usiłuje za wszelką cenę uniknąć starcia, które dla obu stron byłoby fatalne w skutkach. Obaj kapitanowie robią wszystko, by wykonać dobrze swoje obowiązki. Żaden z nich nie zamierza ich zaniedbać...
Historia romantycznej, ale też tragicznej miłości Borysa i Weroniki. Młodzi bardzo się kochają, snują plany na przyszłość. Jednak ich szczęście zostaje brutalnie przerwane, gdy wybucha wojna. Borys jedzie na front. Weronika zostaje sama. Giną jej rodzice, od chłopaka nie ma żadnych wieści. Jest zrozpaczona, gdyż nie może od nikogo uzyskać pomocy. Ulega więc przyrodniemu bratu Borysa. Jednak małżeństwo z Markiem szybko okazuje się pomyłką, gdyż Weronika nie potrafi zapomnieć Borysa i uczuć, jakie ich łączyły.

Cichy Don

7,1
Historia Kozaków z przełomu XIX i XX wieku, żyjących nad Donem, który jest świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń w historii – I wojny światowej, rewolucji. Bohaterem "Cichego Donu" jest Grigorij Melechow. W swoim życiu stara się dochować wierności kozackim tradycjom i ideałom. Niestety wydarzenia wojny i rewolucji sprawiają, że jest nieco zdezorientowany, nie potrafi dokonać jednoznacznego wyboru politycznego. Z jednej strony bolszewicy, z drugiej „Biali”, a wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu tradycji. Dodatkowo w jego życiu również następują wydarzenia, mające poważne konsekwencje dla całej rodziny – Grigorij ma romans z żoną sąsiada z tego samego chutoru.
Druga część filmu o przygodach dobrego wojaka Szwejka. Film zaczyna się kiedy Szwejk i porucznik Lukasz udają się do Czeskich Budziejowic. Kiedy jednak nasz bohater zostaje wysadzony na stacji w Taborze, za bezzasadne użycie hamulca bezpieczeństwa, a o karze dla Szwejka ma zadecydować naczelnik, cała sprawa zaczyna się komplikować. Do Szwejka uśmiecha się jednak szczęście i obcy mężczyzna płaci za niego mandat i daje mu pieniądze na nowy bilet. Szwejk, jak to Szwejk przepija je w pobliskim barze. Kiedy orientuje się, że musi szybko stawić się w Czeskich Budziejowicach, postanawia wyruszyć do nich pieszo, gdyż jak sam mówi "Wszystkie drogi prowadzą do Czeskich Budziejowic".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…