W Egipcie, głęboko pod ziemią, znajduje się liczące sobie 3000 lat miasto mumii. Zgodnie z królewskim rozkazem księżniczka Nefer musi wyjść za mąż za Thuta, ale żadne z tych dwojga się do tego nie pali. Nefer pragnie wolności, a Thut na wszelkie zobowiązania reaguje alergicznie. Przed wolą bogów nie ma jednak ucieczki. Thut będzie musiał ożenić się z Nefer już za siedem dni. Musi też przynieść na ślub starożytny pierścień, który wręczył mu sam faraon. Tymczasem na powierzchni ziemi lord Silvester Carnaby przeprowadza ekspedycję archeologiczną, w trakcie której po raz pierwszy znajduje coś znaczącego – egipski grobowiec. Tam, wśród kilkunastu artefaktów, natrafia na pierścień ślubny. To jego szansa na zapisanie się w historii i zrealizowanie marzeń. Lord nie bierze jednak pod uwagę tego, że pierścień ma już właściciela... Kiedy Thut przekonuje się, że jego pierścień skradziono, nie ma wyjścia. Musi przedostać do świata ludzi i spenetrować współczesny Londyn. Towarzyszy mu młodszy brat Sekhem, ośmioletni chłopiec, pragnący odbudowania pozycji Thuta jako bohatera wyścigów, oraz Croc, mały krokodyl i pupil Sekhema. Przyłącza się do nich również Nefer, która korzysta z okazji, żeby uciec przed małżeństwem i podążać za marzeniami. Trzy mumie będą musiały wspólnie przemierzać współczesny Londyn, odzyskać ukradziony przez lorda Silvestra Carnaby’ego pierścień oraz – a tego nie uwzględniały plany ani Thuta, ani Nefer – polubić się.
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

To niezwykle kolorowa produkcja, która powinna zagwarantować półtorej godziny dobrej zabawy dla Waszych pociech. Dla rodziców? Niekoniecznie. 5

Warner Bros. wprowadził do polskich kin swoją nową animację zatytułowaną Mumie. To niezwykle kolorowa produkcja, która powinna zagwarantować półtorej godziny dobrej zabawy dla Waszych pociech. Dla rodziców? Niekoniecznie.

Mumie (2023) -

Historia została osadzona w starożytnym egipskim mieście zamieszkanym przez tytułowe mumie, które znajduje się głęboko pod ziemię. Zgodnie z tradycją tamtejsza księżniczka Nefer musi poślubić mężczyznę wybranego przez feniksa, który został zesłany przez boginię. Przypadek sprawia, że wybór pada na Thuta, który za nic w świecie nie pali się do ślubu. Na domiar złego żyjący na powierzchni lord Silvester Carnaby, który jest właścicielem londyńskiego muzeum odkrywa skarbiec Thuta, gdzie schowany został pierścionek zaręczynowy. Kiedy główny bohater dowiaduje się, że został on skradziony, nie ma innego wyjścia, jak wyruszyć w niebezpieczną przygodę do świata żywych, gdzie towarzyszą mu brat Sekh, malutki krokodyl Croc oraz sama księżniczka Nefer.

Mumie to animacja skrojona przede wszystkim pod młodszą widownię. Daleko jej do filmów animowanych oferowanych przez Pixara czy ostatnio DreamWorks, które zachwyciło niesamowicie dojrzałą opowieścią o życiu i śmierci w sequelu Kota w butach. Prolog historii Thuta zapowiadał w pierwszych minutach kolejną animację, która może pod tym względem stanąć u boku produkcji należącej do uniwersum "Shreka". Niestety na zapowiedziach się skończyło, ponieważ powagi wystarczyło na wstęp. Później twórcy zdecydowali się na stworzenie sympatycznej bajeczki z banalną fabułą jakich wiele.

Mumie (2023) -

Na pewno Mumie są filmem, który spodoba się dzieciakom z racji kolorowej palety barw, fajnego projektu postaci czy prostego humoru opartego w dużej mierze na slapsticu, a nie wytrawnym pisarstwie. Jeśli mamy już śmiać się z dialogów to raczej w minimalnym stopniu - ma za to odpowiadać postać Sekha, czyli brata głównego bohatera, który wraz z uroczym krokodylem oraz ich relacja robią za komiczny przerywnik. Niestety wszystko w animacji od pochodzącego z Sewilli Juana Jesúsa Garcíi Galochy jest bardzo pospolite i niewyróżniające się niczym wyjątkowym w morzu komedii animowanych z ostatnich lat.

Dowcip, uniwersalność historii czy budowanie relacji pomiędzy bohaterami nie powinny zrobić na dorosłym widzu większego wrażenia. Tym razem Warner Bros. przycelowało bardzo mocno w docelową grupę tej produkcji i zaserwowało im film, który im się spodoba, ale niekoniecznie zapisze się w pamięci.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 0
Skomentuj jako pierwszy.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…