Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Danny DeVito |
7,6
|
|
Cara Giallanza
(asystent)
|
||
Marge Piane
(asystent)
|
||
Michael Risoli
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Roald Dahl
(książka)
|
||
Nicholas Kazan | ||
Robin Swicord | ||
Producenci | Ocena | |
Liccy Dahl
producent
|
||
Danny DeVito
producent
|
7,6
|
|
Michael Shamberg
producent
|
||
Stacey Sher
producent
|
||
Martin Bregman
producent wykonawczy
|
||
Michael Peyser
producent wykonawczy
|
||
Nicholas Kazan
współproducent
|
||
Joshua Levinson
współproducent
|
||
Robin Swicord
współproducent
|
||
Michael Peyser
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Jeremiah Samuels
nadzorca produkcji
|
||
Lisa Yesko
nadzorca postprodukcji
|
||
Chantal Feghali
nadzorca postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Mara Wilson
Matilda Wormwood
|
||
Danny DeVito
Harry Wormwood / Narrator
|
7,6
|
|
Rhea Perlman
Zinnia Wormwood
|
||
Embeth Davidtz
Panna Jennifer "Jenny" Honey
|
7,0
|
|
Pam Ferris
Agatha Trunchbull
|
||
Paul Reubens
Bob, agent FBI
|
||
Tracey Walter
Bill, agent FBI
|
||
Brian Levinson
Michael "Mikey" Wormwood
|
||
Jean Speegle Howard
Panna Phelps
|
||
Sara Magdalin
Matylda (lat 4)
|
||
R.D. Robb
Roy
|
||
Gregory R. Goliath
Luther
|
||
Fred Parnes
Kelner
|
||
Kiami Davael
Lavender
|
||
Leor Livneh Hackel
Julius Rottwinkle
|
||
Jacqueline Steiger
Amanda Thripp
|
||
Jimmy Karz
Bruce "Mały" Brucey / Brucey Bogtrotter
|
||
Michael Valentine
Nigel Hicks
|
||
Liam Kearns
Charles
|
||
Mark Watson
Magnus
|
||
Kira Spencer Hesser
Hortensia
|
||
J.C. Alexander
Sąsiedni chłopiec
|
||
Malone Brinton
Starszy chłopiec
|
||
Marion Dugan
Kucharz
|
||
Joshua Alvarez
Dziecko na apelu
|
||
Max E. Blum
Dziecko na apelu
|
||
Erin M. Gray
Dziecko na apelu
|
||
Misty L. Oppenheim
Dziecko na apelu
|
||
Christopher Shepard Hughes
Dziecko na apelu
|
||
Rachel Snow
Liza
|
||
Craig Lamar Traylor
Dziecko w klasie
|
||
Jennifer Key
Dziecko w klasie
|
||
Marty Bautista
Dziecko w klasie
|
||
Anthony Hernandez
Dziecko w klasie
|
||
Raina Cease
Dziecko w klasie
|
||
Jonathan Osser
Dziecko w klasie
|
||
Vinnie Buffolino
Dziecko w klasie
|
||
Marcella Sassano
Dziecko w klasie
|
||
Johnny Thomas III
Dziecko w klasie
|
||
Shannon Hughes
Dziecko w klasie
|
||
Christel Khalil
Dziecko w klasie
|
||
Cassie Colaw
Dziecko w klasie
|
||
Austin Stout
Dziecko w klasie
|
||
Cindy Tran
Dziecko w klasie
|
||
Jonathan Feyer
Dziecko w klasie
|
||
Alissa Graham
Matylda jako noworodek
|
||
Amanda Graham
Matylda jako noworodek
|
||
Trevor Gallagher
Matylda jako noworodek
|
||
James Gallagher
Matylda jako noworodek
|
||
Kayla Fredericks
Matylda w 9 miesiącu życia
|
||
Kelsey Fredericks
Matylda w 9 miesiącu życia
|
||
Amanda Fein
Matylda jako maluch
|
||
Caitlin Fein
Matylda jako maluch
|
||
Nicholas Cox
Michael (lat 6)
|
||
Amanda Summers
Panna Honey (lat 2)
|
||
Kristyn Summers
Panna Honey (lat 2)
|
||
Phoebe Pearl
Panna Honey (lat 5)
|
||
Simon Jones
Shellhammer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Stefan Czapsky
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
John F. Cassidy
(główna pomoc techniczna)
|
||
Michael Alexonis
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Smith
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
David Newman | ||
Kostiumy | Ocena | |
Jane Ruhm | ||
Donna M. Marcione
(nadzorca kostiumów)
|
||
Patricia McLaughlin
(nadzorca kostiumów)
|
||
Karen Hare Neilsson
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Lynzee Klingman |
8,0
|
|
Brent White |
7,0
|
|
Melissa Bretherton
(asystent)
|
||
Mo Henry
(montażysta negatywu)
|
||
Michael Hofacre
(asystent)
|
||
Margaret Liu
(asystent)
|
||
Polly Walter
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
David Newman
dyrygent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Edouard F. Henriques
charakteryzator
|
||
Julie Hewett
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Lucia Mace
fryzjer
|
||
Ve Neill
główny charakteryzator
|
||
Joan Phillips
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Kim Santantonio
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Yolanda Toussieng
główny stylista
|
||
Scenografia | Ocena | |
Bill Brzeski
scenograf
|
||
Philip Toolin
dyrektor artystyczny
|
||
Jennifer Polito
dekorator wnętrz
|
||
Sharon E. Alshams
projektant wnętrz
|
||
Emily Ferry
główny rekwizytor
|
||
Brett Gollin
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Otniel Gonzalez
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Dick Hansen
rekwizytor
|
||
Bart C. Hubenthal
konstruktor dekoracji
|
||
Barbara Mesney
projektant wnętrz
|
||
David Needham
konstruktor dekoracji
|
||
Andrew Neskoromny
projektant wnętrz
|
7,0
|
|
Jay Pelissier
dyrektor artystyczny (asystent)
|
8,0
|
|
Joy Taylor
główny rekwizytor (asystent)
|
||
James F. Walker
główny architekt
|
||
Jason Weil
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Lloyd A. Buswell
główny architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Rick Canelli
operator postsynchronu
|
||
Benjamin Cheah
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Marko A. Costanzo
imitator dźwięku
|
||
Kim Drummond
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Eugene Gearty
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Lois Hoover
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Lewis Goldstein
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Jeff Gomillion
mikser postsynchronu
|
||
Lola Hoover
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jeffrey A. Humphreys
mikrofoniarz
|
||
David Kelson
mikser
|
||
Frank Kern
montaż postsynchronu
|
||
Rick Kline
mikser ponownego nagrania
|
||
Vanessa Lapato
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Skip Lievsay
nadzorujący montaż dźwięku
|
8,0
|
|
Robert Mackston
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
James Matheny
montaż dialogów
|
||
Kathy McCart
operator dźwięku
|
||
Kimberly R. McCord-Wilson
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Donald O. Mitchell
mikser ponownego nagrania
|
||
Frank A. Montaño
mikser ponownego nagrania
|
||
Thomas J. O'Connell
mikser postsynchronu
|
||
Bruce Pross
nadzorca imitacji
|
||
Gary Ritchie
operator dźwięku
|
||
Scott Sherline
okablowanie
|
||
Stuart Stanley
montaż imitacji
|
||
Steven Visscher
montaż imitacji
|
||
Ken Dufva
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
J.J. George
montaż muzyki
|
||
Mark Ryan
montaż muzyki (asystent)
|
||
Tom Villano
nadzorujący montaż muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Donald Elliott
efekty specjalne
|
6,0
|
|
Cory Faucher
efekty specjalne
|
||
Louie Lantieri
efekty specjalne
|
||
Michael Lantieri
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Matt McDonnell
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Dan Ossello
efekty specjalne
|
||
Tom Pahk
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Tom Tokunaga
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Renee Rousselot
dobór obsady
|
||
David Rubin
dobór obsady
|
||
Chris Lowden
dobór obsady (asystent)
|
||
Stacey Rosen
dodatkowy dobór obsady
|
||
Brent Scarpo
dodatkowy dobór obsady
|
||
Barbara Harris
dobór głosu
|
||
Jeff Dashnaw
kaskader
|
||
Dana Dru Evenson
kaskader
|
||
Rusty Hanson
kaskader
|
||
Eddie Hice
kaskader
|
||
Kent W. Luttrell
kaskader
|
||
May Boss
kaskader
|
||
Janet Brady
kaskader
|
||
John Cassidy
kaskader
|
||
Laura Dash
kaskader
|
||
Larry Nicholas
kaskader
|
||
Bobby Porter
kaskader
|
||
R.A. Rondell
koordynator kaskaderów
|
||
Deep Roy
kaskader
|
||
Robin Tracey Sherwood
kaskader
|
||
Dianne L. Wilson
kaskader
|
||
David Fuhrer
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jennifer Law-Stump
efekty cyfrowe
|
||
Lori J. Nelson
producent efektów wizualnych
|
||
Aisling O'Brien
producent efektów wizualnych
|
||
Dobbie Schiff
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Wayne A. Shepherd
zecer
|
||
Barry Watkins
producent efektów wizualnych
|
||
Chris Watts
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Robert Chapin
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fish Essenfeld
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Lafauce
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Lingenfelser
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cristin Pescosolido
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anne Putnam Kolbe
producent efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Philippe Carr-Forster
operator kamery
|
||
Deena DeNaro
operator kamery (asystent)
|
||
François Duhamel
fotosista
|
||
Lydia Smith
operator kamery (asystent)
|
||
Chris Squires
operator steadicam
|
||
Mark Streapy
operator kamery
|
||
Rick Tiedeman
operator steadicam
|
||
Eric Tramp
operator kamery (asystent)
|
||
Annmarie Christiansen
dubler
|
||
Joan Donnelly
dubler
|
||
Victoria Gregory
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Debra Heesch
dubler
|
||
Denise Morgan McGrath
księgowy produkcji
|
||
Fred Scialla
dubler
|
||
Kendally Shimer
dubler
|
||
Shari Stagliano Maier
dubler
|
||
Al Cerullo
pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…