Bibliotekarz: Tajemnica włóczni 2004

The Librarian: Quest for the Spear

Mól książkowy Flynn Carsen otrzymuje ofertę pracy jako bibliotekarz. Jego nowym zadaniem jest pilnowanie tajemniczego pokoju w podziemiach biblioteki, w którym znajdują się największe legendarne skarby świata, takie jak Excalibur, czy Puszka Pandory. Przechowywana jest tu również jedna z trzech części świętej włóczni. Osoba,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 10 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Noah Wyle
jako Flynn Carsen
Sonya Walger
jako Nicole Noone
Bob Newhart
jako Judson
Kyle MacLachlan
jako Edward Wilde
Kelly Hu
jako Lana
David Dayan Fisher
jako Rhodes
Jane Curtin
jako Charlene
Olympia Dukakis
jako Margie Carsen
Lisa Brenner
jako Debra
Mario Iván Martínez
jako Prof. Harris
Clyde Kusatsu
jako Główny mnich
Alejandra Gollás
jako Studentka

Fabuła

Mól książkowy Flynn Carsen otrzymuje ofertę pracy jako bibliotekarz. Jego nowym zadaniem jest pilnowanie tajemniczego pokoju w podziemiach biblioteki, w którym znajdują się największe legendarne skarby świata, takie jak Excalibur, czy Puszka Pandory. Przechowywana jest tu również jedna z trzech części świętej włóczni. Osoba, która jest w jej posiadaniu, będzie w stanie posiąść absolutną władzę na świecie. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Komedia, Dramat, Fantasy, Romans, Thriller

Szczegóły

Premiera
2004-12-05 (świat)
Wytwórnia
Turner Network Television (TNT)
Electric Entertainment
ApolloProScreen Filmproduktion (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
90 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Piotrek 2011-01-29

[6/10] Im dalej, tym lepiej – Film nie zrobił na mnie dobrego pierwszego wrażenia. Szybko można dostrzec dwa największe minusy tego filmu – słabą muzykę i wybitnie prymitywne efekty specjalne (twórcy tych efektów spóźnili się o jakieś 20-30 lat). Jeżeli pominąć te dwie rzeczy, to otrzymujemy dobre kino przygodowe.
Władca pierścieni to nie jest, ale daje radę. Tym bardziej, że to produkcja telewizyjna.

Hsi_Nao 2006-12-27 4

[4/10] – Odprężająca, nie wymagająca jakiegokolwiek zaangażowania umysłowego przygodówka…

Barbarka88Rz Hsi_Nao 2009-03-03

Zgadzam się z Hsi Nao i jej oceną.

Krótko mówiąc: przygodówka z akcją w dżungli.
A teraz trochę dłużej. Najbardziej to chyba dobiła mnie w tym filmie tragiczna ścieżka dźwiękowa, która nadzwyczaj drażniła uszy. Zwłaszcza beznadziejny motyw muzyczny w scenie walki "dziewczyn", coś jakby gorsza i tandetniejsza wersja ścieżki z "Kill Billa". Aż dreszcze przechodzą na sama myśl, myślałam już żeby głos wyciszyć.

Kilka naiwnych scen, pseudośmiesznych; niewymagający scenariusz, niezbyt udane efekty specjalne, czasem widać wyraźnie wklejanie postaci w krajobrazy;

Obraz dżungli mógł byc bardziej realistyczny. Ta przerzedzona dżungla wyglądała jakby ktoś dosadził w niej drzew rosnących w umiarkowanym klimacie, czasem scenografowie walnęli na środku wyjęty z kontekstu baoab czy jakąś sekwoję i myślą że to normalnie wygląda. Kiedy ta blond laska torowała sobie drogę przez tą pseudodżunglę, bardziej robione było to na pokaz. Siekała krzewy wcale jej nie przeszkadzające, musiała rękę w bok daleko wyciągać żeby na cokolwiek trafić (a może to robiła aby oznaczyć sobie drogę?). No a na Bibliotekarza wpadały na twarz takie wiekie badyle nie wiadomo skąd wzięte, że niby ten co z tyłu idzie zawsze dostaje krzewami w twarz odgarniętymi przez 1. osobę, miało byc smiesznie wyszło dziwnie.

Dobry Noah Wyle, częściowo ratował film. Główna postać kobieca mogłaby być lepsza (mi sie nie spodobała). Pozytywnie zaskoczyła mnie osoba Kyle MacLachlana w obsadzie.
Rozwinęłabym motyw tej czarnej członkini bractwa węży i jej zainteresowania bibliotekarzem. Mógł byc ciekawy. Dobrze że wyjaśniła się sprawa dręczona jedną z głównych postaci, to ułatwiło sprawę.

Widać, że film był robiony na hit, ale troche nie wyszedł. Włożono w niego sporo pracy, więc dlatego podwyższę moją ocenę na 4/10. Może się podobać małolatom, albo osobom które rzadko oglądają filmy. Lekka rozrywka, sporo akcji, wciągający, mimo błędów daje się oglądać.

Współtworzą