Bibliotekarz: Tajemnica włóczni 2004

The Librarian: Quest for the Spear
TV

Flynn Carsen (Noah Wyle), dzięki swojej niezwykłej wiedzy i sile charakteru spośród setek kandydatów zostaje przyjęty na etat do Biblioteki Metropolitalnej. Biblioteka okazuje się miejscem niezwykłym. Poza niezliczona ilością książek w jej podziemiach zgromadzone są okazałe i uznane są za zaginione, "skarby narodów".… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Noah Wyle
jako Flynn Carsen
Sonya Walger
jako Nicole Noone
Bob Newhart
jako Judson
Kyle MacLachlan
jako Edward Wilde
Kelly Hu
jako Lana
David Dayan Fisher
jako Rhodes
Jane Curtin
jako Charlene
Olympia Dukakis
jako Margie Carsen
Lisa Brenner
jako Debra
Mario Iván Martínez
jako Prof. Harris
Clyde Kusatsu
jako Główny mnich
Alejandra Gollás
jako Studentka

Flynn Carsen (Noah Wyle), dzięki swojej niezwykłej wiedzy i sile charakteru spośród setek kandydatów zostaje przyjęty na etat do Biblioteki Metropolitalnej. Biblioteka okazuje się miejscem niezwykłym. Poza niezliczona ilością książek w jej podziemiach zgromadzone są okazałe i uznane są za zaginione, "skarby narodów". Wyobrażenie Flynna o spokojnej pracy rozwiewa się w momencie, gdy tajemnicze stowarzyszenie dokonuje kradzieży Włóczni Przeznaczenia ze zbiorów biblioteki. Wyrusza w misję odzyskania "skarbu" w najdalsze, najbardziej egzotyczne zakątki świata. Anonimowy

Gatunek
Akcja, Komedia, Dramat, Fantasy, Romans, Thriller
Słowa kluczowe
ucieczka, zdrada, samolot, walka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2004-12-05 (świat)
Wytwórnia
Turner Network Television (TNT)
Electric Entertainment
ApolloProScreen Filmproduktion (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
90 minut
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
pajki_filmaniak 6

niezła przygoda efekty słabe 6/10

Piotrek

[6/10] Im dalej, tym lepiej – Film nie zrobił na mnie dobrego pierwszego wrażenia. Szybko można dostrzec dwa największe minusy tego filmu – słabą muzykę i wybitnie prymitywne efekty specjalne (twórcy tych efektów spóźnili się o jakieś 20-30 lat). Jeżeli pominąć te dwie rzeczy, to otrzymujemy dobre kino przygodowe.
Władca pierścieni to nie jest, ale daje radę. Tym bardziej, że to produkcja telewizyjna.

Hsi_Nao 4

[4/10] – Odprężająca, nie wymagająca jakiegokolwiek zaangażowania umysłowego przygodówka…

Zgadzam się z Hsi Nao i jej oceną.

Krótko mówiąc: przygodówka z akcją w dżungli.
A teraz trochę dłużej. Najbardziej to chyba dobiła mnie w tym filmie tragiczna ścieżka dźwiękowa, która nadzwyczaj drażniła uszy. Zwłaszcza beznadziejny motyw muzyczny w scenie walki "dziewczyn", coś jakby gorsza i tandetniejsza wersja ścieżki z "Kill Billa". Aż dreszcze przechodzą na sama myśl, myślałam już żeby głos wyciszyć.

Kilka naiwnych scen, pseudośmiesznych; niewymagający scenariusz, niezbyt udane efekty specjalne, czasem widać wyraźnie wklejanie postaci w krajobrazy;

Obraz dżungli mógł byc bardziej realistyczny. Ta przerzedzona dżungla wyglądała jakby ktoś dosadził w niej drzew rosnących w umiarkowanym klimacie, czasem scenografowie walnęli na środku wyjęty z kontekstu baoab czy jakąś sekwoję i myślą że to normalnie wygląda. Kiedy ta blond laska torowała sobie drogę przez tą pseudodżunglę, bardziej robione było to na pokaz. Siekała krzewy wcale jej nie przeszkadzające, musiała rękę w bok daleko wyciągać żeby na cokolwiek trafić (a może to robiła aby oznaczyć sobie drogę?). No a na Bibliotekarza wpadały na twarz takie wiekie badyle nie wiadomo skąd wzięte, że niby ten co z tyłu idzie zawsze dostaje krzewami w twarz odgarniętymi przez 1. osobę, miało byc smiesznie wyszło dziwnie.

Dobry Noah Wyle, częściowo ratował film. Główna postać kobieca mogłaby być lepsza (mi sie nie spodobała). Pozytywnie zaskoczyła mnie osoba Kyle MacLachlana w obsadzie.
Rozwinęłabym motyw tej czarnej członkini bractwa węży i jej zainteresowania bibliotekarzem. Mógł byc ciekawy. Dobrze że wyjaśniła się sprawa dręczona jedną z głównych postaci, to ułatwiło sprawę.

Widać, że film był robiony na hit, ale troche nie wyszedł. Włożono w niego sporo pracy, więc dlatego podwyższę moją ocenę na 4/10. Może się podobać małolatom, albo osobom które rzadko oglądają filmy. Lekka rozrywka, sporo akcji, wciągający, mimo błędów daje się oglądać.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
86 pkt.
2
Aloy
23 pkt.
3
Hsi_Nao
15 pkt.
4
kaskader
11 pkt.
5
Anonimowy
7 pkt.
6
Czejen71
6 pkt.
7
Czechu
4 pkt.
8
agata
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…