Nathan Ford to były detektyw, który rozpracował wiele spraw związanych z oszustwami ubezpieczeniowymi na szeroką skalę. Pewnego dnia ciężko zachorował mu jego jedyny syn, a pracodawca odmówił mu pomocy przy leczeniu chłopca. Na domiar złego zaraz po tym go zwolnił. Wtedy Ford wypowiedział mu prywatną wojnę.
Odcinki 77 dodaj odcinek
Sezony
Victor Dubenich prosi Nathana Forda, byłego detektywa specjalizującego się w wykrywaniu oszust ubezpieczeniowych, by pomógł odzyskać skradzione mu plany lotnicze. W akcji tej Ford widzi możliwość odegrania się na swoim byłym pracodawcy, który przyczynił się do śmierci jego syna. Kompletuje więc grupę, w skład której wchodzi specjalista od komputerów Alec, ekspert od ściągania długów Eliot Spencer, akrobatka Parker oraz niespełniona aktorka Sophie Devereaux. Po udanej akcji Victor wystawia drużynę Forda do wiatru. Unieważnia ich wypłatę i organizuje zamach na ich życie. W ramach zemsty Ford podpowiada FBI, że Dubenich jest wmieszany w afery korupcyjne. Grupa decyduje się kontynuować działalność. Wszyscy zgodnie przyznają, że przekręty są tym, co wychodzi im najlepiej. Teraz jednak chcą służyć innym w walce z bezkarnymi oszustami, wielkimi korporacjami i wszechwładnymi instytucjami. Postanawiają pomagać tym, których zawiodły legalne metody dochodzenia sprawiedliwości.
Kapral Robert Perry jest na misji w Iraku. Nagrywa dla żony wiadomość na kasecie wideo. W tle kilku mężczyzn rozładowuje ciężarówkę. Nagle rozlegają się strzały. Żołnierz i jego kompan zostają ranni. W szpitalu Perry zostaje poinformowany, że strzelaninę wywołali irańscy rebelianci. Jednak prawda jest zupełnie inna - kapral został postrzelony przez ludzi z Castelman Security, agencji związanej z amerykańskim rządem. Armii bardzo zależy na zatuszowaniu całej sprawy. Tymczasem Perry nie otrzymuje żadnych funduszy na leczenie, a bez tego nie będzie w stanie w przyszłości podjąć żadnej pracy. Czuje się pokrzywdzony i zwraca się do drużyny Forda. Okazuje się, że to, co zdarzyło się w Iraku, nie było zwykłą pomyłką, a Perry - nie tylko jako ofiara, ale przede wszystkim jako świadek strzelaniny - jest w poważnym niebezpieczeństwie.
W pożarze stajni w Kensington Racetrack w Kentucky ginie 9 koni. Stadninę prowadzi Willie wraz z córką Aimee, miłością Eliota z czasów szkolnych. Ale to nie oni są właścicielami utraconego majątku, tylko Alan Foss, który dorobił się pieniędzy na Wall Street, a teraz niezadowolony z przychodów w inwestycję, postanowił nadrobić straty, podpalając stajnię. Foss ma dostać 2 miliony odszkodowania z IYS, agencji ubezpieczeniowej, w której kiedyś pracował Nathan. Były detektyw tym chętniej przystępuje do realizacji przekrętu. Chce, by Baltimore, jedyny ocalały z pożaru koń, wszedł w posiadanie zrujnowanego Williego, a przy okazji pogrążyć okrutnego biznesmena. Ma też nadzieję ponownie zemścić się na byłym pracodawcy. W realizacji ostatniego punktu planu przeszkadza mu Jim Sterling, były kolega i rywal z pracy, który nabiera podejrzeń, gdy przypadkiem spotyka Nathana grającego w pokera z Alanem Fossem.
Ojciec Paul próbuje przekonać miejskich urzędników, by nie pozwolili zburzyć jego świątyni. W drodze na kolejne z nimi spotkanie zostaje napadnięty i pobity. O sprawie informuje Nathana jego była żona Maggie. Okazuje się, że teren kościoła św. Mikołaja, w którym był ochrzczony zmarły syn Nata i Maggie, został obiecany bogatemu developerowi Andrew Grantowi. Grupa Forda postanawia uratować budynek poprzez zaaranżowanie w nim cudu. Niestety jeden nie wystarcza, żeby przekonać wszystkich do zachowania świątyni w nienaruszonym stanie.
Grupa Nathana od tygodni pracuje nad przekrętem, mającym na celu odebranie nieuczciwemu sędziemu Royowi pieniędzy i przekazanie ich pokrzywdzonej przez niego rodzinie Delgado. Wszystko wydaje się zmierzać do szczęśliwego finału. Nathan wraz ze skorumpowanym sędzią wchodzą do jednego z banków w Juan. Wewnątrz jest już Sophie. Gdy ma dojść do przekazania walizki z olbrzymią sumą pieniędzy, do banku wbiegają uzbrojeni bandyci. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie są profesjonalistami. Okazuje się, że to ojciec i syn szantażowani przez narkotykową mafię. Mężczyźni muszą do 17. zdobyć 100 tys. dolarów lub narkotyki, o których zniknięcie zostali posądzeni. Gwarancją wykonania zadania jest porwana przez bandytów Ellen Clark, matka i żona duetu rabusiów. Ekipa Forda postanawia im pomóc. Mają na to 45 minut, bo bank zostaje otoczony przez policję, która odcina prąd w budynku i wzywa na pomoc FBI.
Belgrad. Małżeństwo Mortonów spotyka się z handlarzami dziećmi. Za możliwość adopcji małego Luki, zapłacili im ponad 100 tys. dol. Spotkanie kończy się pobiciem Joego Mortona. Oszukane małżeństwo prosi o pomoc zespół Forda. Nathana dziwi fakt, że Mortonowie nie chcą odzyskać pieniędzy. Interesuje ich tylko dziecko. Ekipa jedzie do Serbii. Znają jedynie dane Iriny, kobiety, z którą spotkali się Mortonowie. Pojawiają się na przyjęciu w ambasadzie amerykańskiej, gdzie Irina ma się pojawić. Dzięki sprytnej intrydze udaje się im się ją namówić do udziału w filmie, w którym ma zagrać matkę kilkuletniego chłopca. Irina proponuje pomoc w znalezieniu odpowiedniego dziecka. Podążający za nią Hardison i Parker docierają do magazynu, który wygląda na ponury sierociniec.
Boss lokalnej mafii Nicky Moscone zastrzelił kolegę po fachu podczas rozmowy w jednej z małych włoskich restauracji. Zanim pojawiła się policja, zmusił jej właściciela, Raya Palermo, do przyznania się, że to on zabił w obronie własnej. W zamian obiecał opiekę nad jego żoną i córeczką oraz duże pieniądze. Niewinny restaurator nie miał wyboru. Trafił do więzienia na 15 lat, a Moscone nigdy nie wywiązał się z wypłaty rekompensaty finansowej rodzinie. Pięć lat później do biura Forda zgłasza się żona Raya, Theresa Palermo. Prosi o pomoc w okradzeniu mafiosa, informując jednocześnie o rychłym ślubie córki Moscone. Nathan ma wiele wątpliwości, czy powinni przyjąć zlecenie, ale w końcu daje się przekonać i cała ekipa przystępuje do przygotowania przekrętu.
Do siedziby zespołu Nathana przychodzi małżeństwo Jamesonów. Chcą porozmawiać z ekipą na temat dziwnych okoliczności śmierci ich córki Ashley. Śmierć nastąpiła na skutek zatrucia obecnym w wodzie nawozem. Zwracając się o odszkodowanie od Genogrow, firmy produkującej nawozy, zostali wyśmiani. Miażdżąca machina korporacji, przekupując biegłych sądowych jest bliska wygrania sprawy sądowej. Prawnik Jamesonów sugeruje zdobycie niezbitego dowodu na zaniedbania Genogrow, w innym wypadku nie uda się udowodnić ich winy. Takie właśnie jest zadanie Nathana i jego zespołu. Ekipa, korzystając z uroku Sophie, która odwraca uwagę strażników, wkrada się do siedziby Genogrow. Na ostatnim piętrze Nathan i reszta przeszukują biuro szefa Genogrow Allena Haldemana. Udaje im się znaleźć dokument potwierdzający fakt, że firma wiedziała, iż nawóz którym zatruła się Ashley Jameson, może być szkodliwy dla zdrowia. Jednak na ich nieszczęście z windy wychodzi Haldeman we własnej osobie.
Przejście huraganu Katrina zniszczyło dom Wayne'a Scotta. Tuż przed wyjazdem na misję do Afganistanu Wayne zatrudnił ekipę remontową Henry'ego Retzinga, która pod jego nieobecność miała doprowadzić dom do porządku. Wayne, wiedząc, że nie stać go na opłacenie remontu, wziął pożyczkę pod zastaw domu. Po powrocie okazuje się, że dom nie został naprawiony. Bank wystawił go na licytację i sprzedał za śmieszną kwotę. Beneficjentem sytuacji okazuje się Retzing, który nieruchomość nabył. Co więcej, to nie pierwsza tego typu transakcja Retzinga, który specjalizuje się w przejmowaniu majątku od ludzi, będących w trudnej sytuacji. Wayne skarży się Nathanowi, który postanawia mu pomóc.
W siedzibie grupy Nathana inwestorka pracująca dla jednego z banków żywności opowiada o oszustwie, którego padła ofiarą. Michelle, postanowiła zainwestować pieniądze powierzone jej przez pracodawcę. Udała się na spotkanie z niejakim Jackiem Hurleyem, pracownikiem McTeague, jednej z największych firm finansowych w mieście. Jack wydał jej się niezwykle uprzejmą i spontaniczną osobą Jednak po jakimś czasie zaczął unikać jej jak ognia, a co gorsza w McTeague nie było śladów przeprowadzonej między nimi transakcji. Pieniądze zniknęły. Nathan wyjaśnia Michelle, że McTeague z pewnością fałszuje swoje dane, by ukryć przekręt Hurleya. Grupa zabiera się do pracy, jednak nie jest to łatwe, gdyż Hurley dbał o to, by nie być notowanym ani na policji, ani w Internecie nawet.
Do siedziby "Leverage" przychodzi wezwanie do sądu na nazwisko Alice White To jedna z tożsamości Parker, która ma stawić się na rozprawie w charakterze ławnika. Tam poznaje historię Ernesto Vargasa, który pewnej nocy, mając przed sobą mnóstwo nauki, postanowił wziąć specjalną pigułkę FastLife. To miał być dla niego zastrzyk energii, tymczasem niedługo po tym, jak jego żona Gloria poszła spać, Ernesto zmarł. Prawnik Glorii pragnie udowodnić, że FastLife nie tylko doprowadził do śmierci Ernesta, ale też, że kierownictwo korporacji wiedziało o tak groźnych skutkach ubocznych ich produktu. Parker zauważa, że prawnicy korporacji chcąc wygrać proces, uciekają się do metod nie do końca zgodnych z prawem. To wystarczający powód, żeby grupa Nathana zajęła się sprawą.
Ian Blackpoole jest znawcą i kolekcjonerem sztuki, a przy tym jednym z dyrektorów firmy ubezpieczeniowej, która swego czasu odmówiła funduszy na leczenie syna Nathana. W efekcie chłopiec zmarł. Teraz Blackpoole organizuje galę z okazji otwarcia nowego skrzydła w muzeum sztuki. Pijany Nathan próbuje dostać się na przyjęcie. Ochrona próbuje zatrzymać ledwo trzymającego się na nogach i nie posiadającego biletu Nathana. Nagle wychodzi do niego gospodarz imprezy Ian Blackpoole i zaprasza do środka. W trakcie rozmowy Nathan informuje, że ma na sprzedaż niezwykle wartościowe dzieło sztuki. Blackpoole poruszony powagą sprawy wyszukuje z tłumu Portię di Duccio, reprezentantkę Muzeum Watykańskiego i przedstawia ją Nathanowi. Nie wie, że w rzeczywistości jest to Sophie.
Nathanowi i jego grupie nie udaje się akcja przeciwko Blackpoole'owi. Nie dość, że nie udaje im się wykraść pierwszej z dwóch małych rzeźb na podstawie których Michał Anioł stworzył Dawida, to na dodatek w skutek działań podwładnego Blackpoole'a, Sterlinga ekipa zostaje zdemaskowana i traci siedzibę. Zdjęcia grupy Nathana trafiają do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, a Sterling zostaje wybrany na jednego z dyrektorów firmy Blackpoole'a. Gdy Blackpoole pokazuje Sterlingowi jego nowe biuro, zastaje tam Nathana, który proponuje układ. Jeśli Blackpoole zrzeknie się stanowiska i odda swój majątek na cele charytatywne, nie zostanie okradziony. Tymczasem pozostali członkowie dawnej ekipy Nathana, każdy na własną rękę, starają się rozpracować muzealny system ochrony.
Nathan Ford jest świadkiem samochodowej kraksy. Wyciągając z płonącego wraku mężczyznę i kobietę zauważa, że ktoś w tym samym czasie wykrada z samochodu walizkę. Niedługo potem zostaje zaatakowany przez tego samego człowieka w mieszkaniu. W ostatniej chwili ratuje go Sophie, jego była współpracowniczka. W mieszkaniu są też pozostali członkowie nieistniejącej już grupy Nathana, czyli Hardison, Eliot i Parker. Wszyscy starają się namówić Forda do powrotu do wspólnej działalności, polegającej na pomocy ludziom w walce z korporacjami i niesprawiedliwością systemu. Nathan zgadza się, kiedy dowiaduje się, że mężczyzna, którego uratował w wypadku to pracownik banku, posiadający informacje na temat współpracy jego firmy z mafią.
W Lincoln w Nebrasce odbywa się gala sztuk walki MMA. Podczas jednej z walk, wygrywający do tej pory Mark, zostaje dotkliwie pobity i tym samym pokonany przez niejakiego Tanka. Trener i zarazem ojciec Marka podejrzewa, że przegrana jest efektem podtrucia Marka przez organizującego walki Jeda Ruckera, który postawił duże pieniądze na zwycięstwo Tanka. Dzieli się spostrzeżeniami z Nathanem. Drużyna postanawia pomóc mężczyźnie. W tym celu organizują przekręt, w efekcie którego podszywający się pod zawodnika MMA Eliot ma walczyć z profesjonalistą Tankiem. Rucker daje się złapać w pułapkę. Nieświadomy tego, kim naprawdę jest Eliot, próbuje otruć przeciwnika i dzięki temu zgarnąć pieniądze za zwycięstwo Tanka.
Eddie Maranjian, szef funduszu inwestycyjnego, który ukradł pieniądze swoich klientów, zostaje skazany na 18 miesięcy więzienia. Jeden z oszukanych inwestorów próbuje zastrzelić malwersanta. Powstrzymuje go w ostatniej chwili Nathan, mówiąc, że Eddie prawdopodobnie schował gdzieś zdobyte nielegalnie pieniądze i jeszcze można je odzyskać. W tym celu ekipa Nathana podaje Eddie'emu narkotyk, który powoduje jego omdlenie. Następnie jako pogotowie wywożą go z więzienia. Mężczyzna zostaje zabrany do fałszywego pokoju szpitalnego, w którym Nathan i pozostali chcą od niego wyciągnąć informacje o miejscu przechowywania skradzionych pieniędzy. Sprawa się komplikuje, kiedy Eddie unieruchamia pilnującą go Parker i ucieka.
Skorumpowany bankier Daniel Fowler w wyniku kradzieży 20 milionów dolarów trafia do aresztu domowego. Ford podejrzewa, że skradzione pieniądze znajdują się właśnie w mieszkaniu mężczyzny, które jest pilnowane przez FBI. Nathan i reszta ekipy postanawiają wyciągnąć bankiera z domu, by spokojnie przeszukać jego apartament. Wykorzystują do tego syna Fowlera, organizując w jego szkole musical, w którym chłopak gra główna rolę. Fowler dostaje jednodniową przepustkę na występ syna. Jest to znakomita okazja dla ekipy Nathana na odzyskanie skradzionych przez Fowlera pieniędzy.
Znana z lawirowania na granicy prawdy dziennikarka Monica Hunter oskarża kierowcę szkolnego autobusu o spowodowanie wypadku. Niesłuszne zarzuty doprowadzają mężczyznę do próby samobójczej. Jego córka się o pomoc do grupy Nathana, która ma jej pomóc w zrujnowaniu kariery nieodpowiedzialnej dziennikarki. W przypadku sensatki w rodzaju Moniki nie jest to trudne. Ale ekipa przygotowuje naprawdę wiarygodny przekręt na dużą skalę. Parker udaje dziennikarkę, która posiada informacje na temat spisku amerykańskiego rządu, który ukrywa przed społeczeństwem sekretne więzienia. Zabiera dziennikarkę do Pentagonu, gdzie mają spotkać się z przebranym za generała Nathanem.
Dr Leigh Jameson odkrywa, że w jednej z partii mrożonej żywności, której producentem jest jej pracodawca firma Lilian Food znaleziono bakterie salmonelli. Wiceprezes firmy Erik Casten decyduje, że bardziej opłacalne będzie zapłacenie kilku odszkodowań niż wycofanie towaru ze sprzedaży. Dr Jameson podejrzewa, że o całej sytuacji nie wie prezes firmy William Price. Kobieta kontaktuje się z Nathanem, którego prosi o pomoc w ujawnieniu prawdy. Jedynym sposobem na udowodnienie winy Castena jest wykradzenie z siedziby firmy raportów potwierdzających słowa dr Jameson. Jak się okazuje, nie jest to proste zadanie, bo budynek Lilian Food jest pilnie strzeżony. Aby obejść ochronę, ekipa Nathana przebiera się za magików, mających dać pokaz na firmowej imprezie.
Para starszych ludzi z Niemiec prosi Nathana o pomoc w odzyskaniu należącego do nich obrazu Gustawa Klimta. Cenny obraz był niegdyś w posiadaniu ojca mężczyzny, jednak został wywieziony z Niemiec. Okazuje się, że obecnie malowidło znajduje się w Bostonie u bogatego biznesmena, który zakupił je na czarnym rynku. Nathan przyjmuje zadanie. Tymczasem, ktoś podkłada bombę w mieszkaniu Sophie. Dzięki pomocy reszty ekipy udaje jej się uciec na chwilę przed wybuchem. Drużyna dowiaduje się, że zamachowcem jest dawny współpracownik Sophie, Chaos. Jest on członkiem grupy o identycznej strukturze jak zespół Nathana, która dodatkowo chce ukraść ten sam obraz.
Dochodzi do napadu na opancerzony samochód, przewożący diamenty należące do Jima Kerrity'ego III. O udział w kradzieży zostaje oskarżony kierowca. Tymczasem napad został zaaranżowany przez samego Kerrity'ego, któremu zależy na pieniądzach z ubezpieczenia. Nathan postanawia pomóc niesłusznie oskarżonemu kierowcy. W tym celu decyduje się ukraść już raz wykradzione diamenty. Sytuacja komplikuje się jednak, bo taki sam plan mają rosyjscy bandyci, którym Kerrity nie zapłacił za wykonaną pracę.
Do Nathana zwraca się Ruth Walton, dyrektorka organizacji charytatywnej, której właściciel Bennet Kimball właśnie zmarł. Kobieta podejrzewa, że testament zmarłego może nie zostać zrealizowany z powodu chciwości jego prawnika Petera Blancharda. Zespół Forda dowiaduje się, że Kimball miał kochankę, która zaszła z nim w ciążę. Przebrany za prawnika Nathan wmawia więc Blanchardowi, że Parker jest córką Kimballa.
Nathan spotyka się z pracującą w fabryce ubrań Azjatką. Właściciele zakładu, państwo Pan, sprowadzają z Azji ludzi, by potem zmuszać ich do pracy za marne pieniądze. Kobieta skarży się, że zatrudnieni w fabryce pracują w upokarzających warunkach po kilkanaście godzin dziennie. Nathan zgadza się pomóc kobiecie. Kiedy okazuje się, że Gloria Pan zajmuje się projektowaniem ubrań, grupa Forda planuje przekręt, mający na celu wyłudzenie od niej pieniędzy jako inwestycji w kolejną kolekcję. Niestety, okazuje się, że przekazane przez Glorię fundusze należą do chińskiej mafii.
Umiera właściciel irlandzkiego pubu. Podczas stypy na jego cześć do knajpy przychodzi lichwiarz Mark Doyle, któremu zmarły był dłużny kilkanaście tysięcy dolarów. Ponieważ John dał w zastaw swój pub, Doyle domaga się od jego córki zwrotu pieniędzy w ciągu dwóch godzin. Nathan oferuje pomoc. Organizuje wraz z zespołem zakłady bukmacherskie, w których nie stroniący od hazardu Doyle bierze udział. Nathan zna wyniki wcześniej, ponieważ telewizor, na którym oglądane są zawody ma 20-minutowe opóźnienie sygnału. W efekcie Doyle przegrywa pieniądze i prawo do zadłużonego pubu, ale według Nathana nie jest to dla niego wystarczająca kara.
Maggie, była żona Nathana, zostaje aresztowana w Kijowie pod zarzutem kradzieży drogocennego Jajka Faberge. Zespół dostaje informacje o kłopotach Maggie od dawnego wroga Nathana, agenta ubezpieczeniowego Sterlinga. Nikt z ekipy nie wierzy w winę Maggie. Podobnie jak Sterling, którego firma ubezpieczała skradzione dzieło sztuki. Jako ubezpieczyciel zwraca się z prośbą o pomoc do Nathana, ponieważ głównego podejrzanego Alexandera Lundy'ego chroni immunitet dyplomatyczny. Zespół wybiera się na wschód Europy, żeby wyciągnąć Maggie z więzienia i udowodnić jej niewinność.
Dalton Rand jest showmanem udającym medium. Jedna z jego klientek Jodi jest gotowa sprzedać dom, aby móc korzystać z jego usług. Do Nathana zgłasza się jej brat, który prosi o pomoc w ujawnieniu oszustwa. Ekipa Nathana udaje się na jedno przedstawień fałszywego medium. Okazuje się, że przed każdym z nich mężczyzna przeprowadza wśród klientów dokładne rozpoznanie, by potem zdobyte informacje umiejętnie wykorzystać podczas spotkania. Nathan postanawia doprowadzić do publicznego upokorzenia Randa. Znakomitą okazją jest nagranie telewizyjne, dzięki któremu Rand ma trafić do sieciowej telewizji.
Patrick Bonanno, policjant będący na tropie afery korupcyjnej, zostaje postrzelony przez mężczyzn ubranych w stroje agentów FBI. Bonanno jest znajomym Nathana, dlatego zespół podejmuje się wyjaśnienia kwestii strzelaniny. Akta sprawy, którą zajmował się policjant doprowadzają drużynę Nathana do Brada Culpeppera, burmistrza Belbridge. Jak się okazuje, mężczyzna jest prawdopodobnie zamieszany w aferę korupcyjną związaną ze sprzedażą ziemi. Aby zdobyć dowody na korupcyjny proceder w miejskim ratuszu, Nathan udaje inwestora zainteresowanego zakupem ziemi w Belbridge. Plan wymyka się jednak spod kontroli, a zespołowi Nathana w ostatniej chwili udaje się uciec FBI.
Burmistrz Brad Culpepper jako wtyczka FBI podlega ochronie agentów. Okazuje się, że FBI przymknęło oko na jego przestępczą działalność w zamian za informacje dotyczące albańskiego handlarza bronią Tony'ego Kadjica, którego jednym z kontrahentów jest właśnie Culpepper. Nathan postanawia kontynuować akcję. Grupie udaje się porwać Culpeppera, przekonać Kadjica o jego śmierci i zaproponować Nathana jako nowego partnera. Niestety Kadjic okrywa oszustwo. Życie Nathana w ostatniej chwili ratuje Sophie, jednak oddanie się w ręce policji okazuje się jedynym sposobem, by zapewnić wolność przyjaciołom z paczki.
Nathan trafia do prywatnego więzienia. Odwiedza go Sophie, która przekazuje mu informacje, w jaki sposób grupa zamierza go uwolnić. Nathan chce jednak uczciwie odsiedzieć wyrok. Sophie nie rozumie tej decyzji. Na wszelki wypadek zostawia Nathanowi kiełbasę, w której ukryty jest komunikator, przez który będą mogli nawiązać kontakt. Nathan poznaje w więzieniu Billy'ego Eppinga, który otrzymał zaskakująco długi wyrok za przemyt alkoholu za granicę stanu. Nathan postanawia wyjaśnić tę sprawę. Grupa Forda przypuszcza, że naczelnik więzienia Adam Worth przekupił sędziów, żeby skazywali niewinne osoby, a więzienie było zawsze pełne. Pojawia się również tajemnicza Włoszka, która szantażuje grupę i zleca im złapanie przestępcy Damiena Moreau.
Haker Cyrus Madahvi próbuje włamać się do rządowego komputera, kiedy tajna policja wpada do pokoju, bije go i zabiera jego sprzęt. Cyrus jedzie do Bostonu, żeby spotkać się z Nathanem i Alekiem. Wyjaśnia, że rząd irański używa programu o nazwie Manticore do przechwytywania łączności elektronicznej i śledzenia dysydentów. Okazuje się, że program został stworzony przez amerykańską firmę Dubertech, należącą do Larry'ego Dubermana. Ekipa szybko zdobywa dowody przeciwko softwarowemu magnatowi. Serwer, z którego można usunąć Manticore znajduje się w biurze Dubermana. Biznesmen rozwija i kontroluje program na starym, lecz świetnie zabezpieczonym komputerze z lat 80. Alec nie może złamać głównego hasła. Nathan i Sophie zdają sobie sprawę, że wszystkie hasła odnoszą się do czasów spędzonych przez Dubermana w liceum. Organizują więc zjazd absolwentów i udając dawnych znajomych próbują zdobyć od Dubermana brakujące hasło.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…