Grim Reaper 2007

Striptizerka Rachel zostaje potrącona przez autobus i przewieziona do pobliskiego szpitala. Po przebudzeniu kobieta twierdzi, że ściga ją śmierć. Uznana za obłąkaną trafia do szpitala psychiatrycznego gdzie spotyka ludzi, którzy jak ona cudem uniknęli śmierci. Poddani terapii mają pozbyć się swoich leków, ale czy na pewno są… zobacz więcej

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

Striptizerka Rachel zostaje potrącona przez autobus i przewieziona do pobliskiego szpitala. Po przebudzeniu kobieta twierdzi, że ściga ją śmierć. Uznana za obłąkaną trafia do szpitala psychiatrycznego gdzie spotyka ludzi, którzy jak ona cudem uniknęli śmierci. Poddani terapii mają pozbyć się swoich leków, ale czy na pewno są one wymysłem ich umysłów. Asmodeusz

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
szpital psychiatryczny, strach, wizja

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-01-16 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
82 minut

Recenzje

Była tancerką. Miała wypadek. Teraz nie wie czy żyje czy już nie... 2
  • 2007-02-06
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Z założenia miał to pewnie być horror. Niestety zostało tylko "miał". Reżyser filmu "miał" zamiar napędzić strachu widzom, "miał" zamiar stworzyć ciekawy scenariusz, "mieli" zagrać w tym filmie aktorzy. Niestety zauroczony filmami "Lśnienie" lub "Oszukać przeznaczenie" nie dojrzałem w tym "dziele" niczego, co mógłbym zapisać na plus filmu. Beznadziejne dialogi, nic nie wnoszące, żadnej atmosfery grozy lub chociaż tylko zaciekawienia, zupełnie ale to zupełnie niezrozumiała fabuła, brak jakichkolwiek efektów specjalnych a zakończenie filmu... Widać, że ta jedna rzecz się reżyserowi udała. "Miało" być zakończenie i było. I nic poza tym.

Jeżeli lubicie oglądać człowieka w czarnej pelerynie, z kosą i uwierzycie że to Śmierć i że jak osoba którą goni chowa się za rogiem a Śmierć nie zauważa jej w ciemnościach - to polecam. Ja nie uwierzyłem ani w to ani w kilka innych błędów scenariusza. A jeżeli dodamy do tego, iż całość (no może 90%) filmu kręcono w szpitalu (chyba z powodu niskiego budżetu) oraz to, iż deszcz w filmie naprawdę wygląda jak efekt komputerowy (a nie jak prawdziwy deszcz) to po obejrzeniu całości pozostaje tylko niesmak. Ani scenograf się przy tym filmie nie wysilił, spec od efektów musiał chyba wziąć wolne a aktorzy...Może zbyt dużo się nie rozpisywać na temat gry aktorskiej. Podam tylko przykład, iż niewidoma dziewczyna krzycząc rozkazuje koleżance puścić klamkę (skąd ona wie o tym) bo ją prąd porazi (a to to przewidziałby może jasnowidz, ewentualnie ktoś, kto wcześniej znał już scenariusz).

Ogólnie nie polecam nikomu tego filmu, nie ma w sobie ani dozy napięcia czy nie mówiąc już strachu, jest "aż do bólu" schematyczny i jedynie co mogę o nim pozytywnego napisać to to, iż kilka razy aż się uśmiałem oglądając go. Ale to "miał" przecież być horror. I tylko "miał".

6 z 14 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 10

Avatar square 200x200

Ciecinho 2008-01-03 1

DNO!?! To zdecydowanie za mało!!! – Ten "film" nie jest nawet klasy B czy C.To jest największa partanina jaką miałem okazję oglądać w ciągu ostatnich kilku lat.Szczerze NIE POLECAM!!! Omijajcie ten film szerokim łukiem Szkoda oczu marnować!!!!!!

pilatom 2007-02-06 2

śmieszny…beznadziejny…OMIJAĆ Z DALEKA. – No cóż, ani klimatu, ani "dreszczyku", ani efektów, ani scenariusza. Nul, zero, dno.

Vudz_KosteQ 2007-01-14

POLECAM – Filmik w klimacie "Oszukać przeznaczenie" ale z bardziej "ludzką" postacią śmierci. Fajny ogólnie :)

lidek73 Vudz_KosteQ 2007-01-18

Proszę kogoś, kto przetłumaczy grim reaper(2007) na polski, z góry dzięki.

ShadoWFighteR 2007-01-12 8
Zobacz wszystkie 5 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Trophy ShadoWFighteR 2007-01-12

Nowy sposób dodawania treści:D

srebrny ShadoWFighteR 2007-01-12

Hehe rozwalilo mnie to

Odi ShadoWFighteR 2007-01-12

Mnie tez;) Dobry koles.

sory, ale to moj pierwszy post w dodawaniu tresci i chyba moze sie czlowiek pomylic, zanim zobaczy gdzie jest odpowiednie na to miejsce

Trophy ShadoWFighteR 2007-01-22

> ShadoWFighteR o 2007-01-22 15:33:16 napisał:
>
> sory, ale to moj pierwszy post w dodawaniu tresci i chyba moze sie czlowiek
> pomylic, zanim zobaczy gdzie jest odpowiednie na to miejsce

Rozumiemy ;)

Współtworzą