Ekipa

7,4
W środku nocy premier Henryk Nowasz (Janusz Gajos) dowiaduje się, że odnaleziono jego teczkę, z której wynika, że był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL. Na zwołanej naprędce naradzie postanawia podać się do dymisji, a na nowego premiera wyznaczyć bezpartyjnego profesora ekonomii i politologa z Zamościa, Konstantego Turskiego (Marcin Perchuć).
Odcinki 14 dodaj odcinek
Sezony
Lata
Media dostają przeciek o teczce Premiera Nowasza. By uprzedzić kryzys, Polski Blok Centrowy żąda wotum nieufności wobec własnego Premiera i proponuje na jego miejsce nieznanego nikomu naukowca - Krzysztofa Turskiego. Nowasz wygłasza orędzie, w którym zaprzecza współpracy z SB. Aleksandra Pyszny walczy o utrzymanie koalicji, a Adam Niemiec musi zdobyć dla nowego Premiera poparcie Prezydenta. Kryzys polityczny zbiega się z głodówką w podradomskiej fabryce odzieżowej. Turski wbrew doradcom jedzie do strajkujących. Przekonuje głodującą do przerwania strajku, wymyśla też sposób na uratowanie miejsc pracy. Media robią z Turskiego bohatera, który zgasił strajk. Tymczasem koalicja staje na krawędzi: szef drugiej partii chce przejąć inicjatywę i proponuje Sochaczewskiej tekę Premiera, a lider populistów szykuje komisję śledczą w sprawie współpracy Nowasza z SB. Aleksandra odkrywa spisek tuż przed głosowaniem - Nowasz stawia koalicjantom ultimatum, ale poparcie Sejmu dla nowego Premiera pozostaje wielką niewiadomą. Rozpoczyna się dramatyczne głosowanie... W Zamościu BOR "zgarnia" pod kinem syna Premiera, Antoniego...
Turski zaczyna pracę szefa rządu od nominacji współpracowników Nowasza. Były prezes Banku, Julia Rychter staje się szefem doradców Premiera. Jednym z doradców zostaje ekscentryczny geniusz ekonomii: dr Guss, który na pierwszym posiedzeniu rządu dowodzi korzyści z prolongaty spłaty 3 miliardów euro raty polskiego długu. Tymczasem, życie prywatne Aleksandry układa się coraz gorzej. Hubert jest po rozwodzie, ma kłopoty z córką anorektyczką, Natalią. Żona Niemca, Elżbieta potrzebuje pieniędzy na ratowanie młodych narkomanów; Niemiec zarabiał znacznie więcej jako adwokat. Praca gabinetu Turskiego zostaje przerwana nagłą wiadomością o ataku terrorystycznym. Grupa uzbrojonych neofaszystów opanowuje zamek, w którym odbywa się festiwal sztuki młodzieżowej. Terroryści biorą zakładników. Turski i jego ekipa współpracują z Komendą Główną Policji. Z ramienia ABW do akcji zostaje włączona porucznik Joanna Sarnowska, specjalista od walki z terroryzmem. Zimna krew i zdecydowanie Turskiego okazują się kluczowe w ratowaniu życia rannego zakładnika, ale kryzys trwa...
Kryzys z neofaszystami przeciąga się, napastnicy żądają milionów dolarów okupu. W sztabie kryzysowym Komendy Głównej przebywa Turski z doradcami: Julią Rychter, Adamem Niemcem, Aleksandrą Pyszny i Hubertem Kowerskim. Biorą udział w planowaniu akcji przez policję. Hubert z Joanną Sarnowską z ABW skutecznie stawiają czoła mediom. Szef terrorystów zostaje ujęty i okazuje się, że jest nim doktor politologii z Lublina. Marta Kołodziejczyk, reporterka TV i była żona Kowerskiego, robi wywiad z terrorystami i umieszcza na zamku podsłuch. Dzięki zdobytym w ten sposób informacjom komendant policji podejmuje decyzję o ataku. Od jej powodzenia zależy los zakładników. Czy Premier Turski i jego ekipa sprawdzą się w sytuacji kryzysowej? Jak zachowa się jego koalicjant, Jan Matajewicz? Czy wzajemna fascynacja Huberta i Joanny okaże się zapowiedzią romansu?
Rząd pracuje na pełnych obrotach. Do Aleksandry dociera sensacyjna informacja: pod dnem Bałtyku odkryto ropę naftową. Julia Rychter zmaga się z forsowaną przez koalicjanta ustawą o gruntach. Radek, asystent Aleksandry, fałszuje dokument rządowy w imię ochrony przyrody. Żona Turskiego zmusza go do zajęcia się sprawą Polki, której mąż zaginął w Syrii, a Nowasz rozpoczyna wyprawę we własną przeszłość i te reminiscencje wywołują u byłego Premiera rozległy zawał. Julia urządza prowokację, która potwierdza jej przeczucia w sprawie ustawy o gruntach. Atakuje Wicepremiera z partii koalicyjnej, za co dostaje ostrą reprymendę od Adama Niemca. Wokół Radka zaciska się pętla śledztwa w sprawie fałszerstwa. Turski przyjmuje niespodziewaną wizytę ambasadora Danii, która usiłuje zawłaszczyć polskie złoże. Radek odkrywa, że zaginiony w Syrii Polak był oficerem polskiego wywiadu, a Julia uświadamia Turskiemu, że jest marionetką w rękach swoich ministrów.
Henryk Nowasz ciężko przeżywa oskarżenie o współpracę z SB i rozpoczyna swoje prywatne śledztwo, na razie nieskuteczne. Turski doświadcza kłopotów bycia Premierem, mężem i ojcem jednocześnie. Jego ekipa musi uspokoić sytuację kryzysową na giełdzie i zapobiec zmonopolizowaniu rynku mediów przez potężną grupę kapitałową. Julia Rychter spotyka się z biznesmenem, Karolem Mołdyszem, który od kilku lat stara się o jej rękę; dowiaduje się od niego, kto i jak próbuje przejąć stacje telewizyjne i koncern prasowy. Teraz ruch należy do Premiera, który decyduje się zagrać "va banque". Szefowa jego gabinetu politycznego, Aleksandra Pyszny dowiaduje się o zdradzie narzeczonego i wyrzuca go ze swojego mieszkania. Wybucha "tajny" romans Weroniki, asystentki Julii Rychter, z Arturem - borowcem z ochrony Premiera. Dr Guss przedstawia swoje równie dziwaczne, co genialne koncepcje; wszystkie zaskakujące, ale bardzo sensowne pod względem ekonomicznym.
Turski wyrzuca do kosza rządową strategię walki z bezrobociem. By poznać realia, cała ekipa ląduje incognito w Urzędzie Pracy. Matajewicz obiecuje Prezydentowi zakup dodatkowych F-16 z ubiegłorocznej rezerwy budżetowej. Aleksandra ściera się z opozycyjną posłanką-feministką, dzieląc się przy tym swoją niepochlebną opinią o Polkach. Kancelaria przygotowuje się do wizyty Premiera Słowacji. Feministka szantażuje Aleksandrę ujawnieniem wypowiedzi, jeśli sama nie poda się do dymisji. Hubert uruchamia zarządzanie kryzysowe, a Adam z Julią rozpoczynają serię spotkań, które pozwolą im lepiej zrozumieć problemy rynku pracy. Turski anuluje zakup myśliwców, więc Prezydent w akcie zemsty daje Matajewiczowi zgodę na zaatakowanie rządu. Adam Niemiec zostaje oskarżony o korupcję przy wojskowym przetargu i narażenie na szwank bezpieczeństwa narodowego. W Sejmie krąży już wniosek o postawienie szefa kancelarii Premiera przed Trybunałem Stanu. Turski odwiedza Niemca w domu, by podnieść go na duchu, a Aleksandra z Hubertem szukają sposobu, jak uratować go przed polityczną egzekucją.
Paulina Turska źle znosi swoją rolę. Ujawnia się to podczas sesji zdjęciowej do popularnego czasopisma. Asystent Premiera, Mateusz i Aleksandra są sobą zainteresowani, ale Aleksandra nie jest gotowa na nowy związek. Turski jest zajęty wdrożeniem zaniedbywanego Planu Rozwoju Polski. Wybucha skandal medialny, związany z oskarżeniami o korupcję wysokich rangą oficerów policji. Zestresowany wizytą u Turskiego Wiceminister policji doznaje zawału serca. Porucznik ABW Joanna Sarnowska szuka kontaktu z Hubertem Kowerskim. Aresztowany szef neofaszystów był torturowany podczas śledztwa ABW i Sarnowskiej grozi oskarżenie o to pobicie. Okazuje się, że zniknęła Paulina Turska. Premier przejmuje opiekę nad synem Antonim i zakazuje policji oraz ABW mieszania się do swoich prywatnych spraw. Ale Ekipa robi dyskretne śledztwo. W końcu zmuszają Turskiego do nagłego wyjazdu i porzucają go w nocy pod pewnym hotelem na Mazurach.
W środku nocy BOR ewakuuje Turskich do bunkra pod Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. Już pod ziemią Premier dowiaduje się, że na Białorusi przeprowadzono podziemny test broni atomowej. Paulina Turska spotyka w bunkrze Joannę Szczęsną, między żonami Premiera i Prezydenta nawiązuje się nić porozumienia. Natomiast między Turskim i Szczęsnym wybucha konflikt - Premier nie zamierza ukrywać przed społeczeństwem, do czego doszło w sąsiednim kraju, Prezydent woli czekać, aż Waszyngton wyjaśni okoliczności i rozwiąże kryzys. O świcie Premier wraca do kancelarii, gdzie zastaje go niezapowiedziany strajk Służby Cywilnej. Natomiast wywiad informuje go, że test na Białorusi przeprowadzili Rosjanie. Bez konsultacji z Prezydentem, Premier przekazuje ambasadorowi Białorusi ultimatum: Warszawa wstawi się za Mińskiem, jeśli ten wydali rosyjskich wojskowych. Szczęsny jest wściekły, tymczasem do Turskiego dzwoni Prezydent USA. Dziękuje za skuteczną mediację, ale prosi o zachowanie tajemnicy. Czy polski Premier zgodzi się zataić przed opinią publiczną informacje o ewentualnym zagrożeniu nuklearnym?
Hubert Kowerski spędza szaloną noc z Joanną Sarnowską, oficerem ABW. Joanna mówi mu, że jest skończona w związku z aferą pobicia szefa neofaszystów, który dokonał samouszkodzenia, ale ona nie może tego dowieść, ponieważ z archiwum ABW zniknęła kaseta video, na której zarejestrowano przebieg przesłuchania. I wkrótce rzeczywiście Joanna zostaje aresztowana. Opozycja atakuje w Sejmie i Adam Niemiec zawiesza Huberta do czasu wyjaśnienia afery. Henryk Nowasz szuka prawdy o sobie - rozmawia w areszcie śledczym z aresztowanym oficerem WP, który dostarczył jego teczkę mediom, ale nie udaje mu się uzyskać informacji, co konkretnie zawierała. Wybucha też mini-skandal wokół osoby Antoniego Turskiego, który został sfotografowany w nocnym klubie w towarzystwie dziewczyn - jedną z nich okazała się być Magdalena Nowasz, córka byłego Premiera. Paulina Turska twardo staje po stronie męża i wytacza bulwarowej gazecie proces o zniesławienie. Hubert ryzykuje całą swoją karierę w obronie Joanny. Pomaga mu była żona, dziennikarka telewizyjna Marta Kołodziejczyk. Czy uda im się wydostać Joannę z aresztu i uwolnić od zarzutów?
Do Aleksandry dociera przeciek, że koalicja nie poprze kontrowersyjnej ustawy, umożliwiającej walkę z chuligaństwem, którą przedstawił rząd. Ekipa Premiera jest podzielona. Asystent Turskiego, Mateusz rzuca pomysł, by poszukać poparcia u opozycji. Aleksandra jest na niego wściekła, bo Premier każe jej rozpocząć negocjacje z lewicą. Nękany poczuciem winy, Prezydent odwiedza Nowasza w sanatorium i proponuje mu stanowisko w ONZ. W gabinecie Aleksandry dzieją się tymczasem dziwne rzeczy: ktoś przykręcił do podłogi koła od roweru. Julia zabiega o apolityczne nominacje do Komisji Europejskiej, a Turski wyjawia Niemcowi, że ustawa anty-chuligańska jest autorskim pomysłem Mateusza. Lider lewicy stawia twarde warunki: chce, by rząd wskazał na polskiego komisarza UE jego kandydata. Ku radości Huberta znana z ostrych pytań gwiazda politycznego wywiadu żąda rozmowy z Premierem. Wbrew sprzeciwowi doradców i wysiłkom Julii Turski przystaje na układ z lewicą, byle tylko nie zawieść Mateusza. Rozdarta między służbą Premierowi a lojalnością wobec partii, Aleksandra dzwoni po radę do Nowasza. Hubert przygotowuje się z Premierem do wywiadu. W gabinecie Aleksandry w tajemniczy sposób materializują się kolejne części roweru, a ona budzi się ze snu erotycznego z udziałem Mateusza.
Premier zostaje zaatakowany nożem. Artur - borowiec, który stanął w jego obronie, odniósł lekkie ranny; oświadcza się Weronice, asystentce Julii Rychter. Zamachowiec to sanitariusz ze szpitala w małej miejscowości. Placówka jest likwidowana, pomimo że żeński zakon zaoferował się przejąć jej zarząd. Wojna medialna opozycji, koalicjanci zachowują się chwiejnie. Premier Turski jest pomawiany o lekceważenie Kościoła, obojętność na bezrobocie i los chorych. Sondy wykazują spadek notowań. Turski przyśpiesza prace nad reformą Służby Zdrowia. Julia Rychter ma romans z Karolem Mołdyszem, biznesmanem. Zdradza mu przypadkiem tajemnicę ogólnopolskiej częstotliwości dla radia Delta. Turski z dziennikarką telewizyjną - Martą Kołodziejczyk jedzie do strajkującego szpitala i sióstr zakonnych. Jeśli Premierowi uda się doprowadzić do porozumienia, wytrąci broń z rąk opozycji i koalicjanta, który już zaczął grę o wcześniejsze wybory? Na skutek niedyskrecji Julii duży fundusz inwestycyjny przejmuje radio Delta.
Julia spóźnia się do hospicjum - jej podopieczny, siedmioletni chłopiec umiera przed jej przyjazdem. Julia załamuje się i zamyka w mieszkaniu, którego adresu nikt nie zna. W gabinecie Premiera zjawiają się działacze pacyfistyczni - są z nimi Antoni Turski i Magdalena Nowasz. Zebrali 100 tys. podpisów pod żądaniem wycofania wojsk z Iraku, domagają się referendum. Turski obiecuje im ogólnopolską debatę. Stanowisko Premiera jest zaatakowane ostro w Sejmie przez opozycję i koalicjanta. Tymczasem dr Guss opracował plan zaoszczędzenia 20 miliardów z budżetu przez ostre ustawy antyalkoholowe. Przyjaciel ze studiów ujawnia prawdę o Nowaszu jego córce, Magdalenie. Były Premier przeżywa szok, podświadomie wyrzucił przeszłość z pamięci. Prezydent Szczęsny wygłasza patriotyczne przemówienie w Sejmie. Pomawia Turskiego o brak ducha, prawie zdradę interesu narodowego. Gdy Premier w nocy przygotowuje odpowiedź na te słowa, nagle dociera do niego wiadomość: helikopter z Prezydentem RP na pokładzie został zestrzelony w Afganistanie.
Okoliczności zmuszają Turskiego do wcielenia się w rolę przywódcy narodu. Gdy Premier usiłuje przeprowadzić państwo przez kryzys, a Matajewicz szykuje się do przejęcia prerogatyw Prezydenta, a co za tym idzie, władzy. W mediach pojawiają się spekulacje, że helikopter zestrzelili omyłkowo Brytyjczycy. Paulina Turska leci z Pierwszą Damą do Kuwejtu. Tymczasem Amerykanie oferują Polsce dofinansowanie dla armii, jeśli tylko nie wycofa swoich oddziałów z Afganistanu. Asystent Huberta odkrywa, że brytyjski atak jest wykluczony, Mateusz opowiada Turskiemu także o tym, jak Aleksandra zaszantażowała Sochaczewską. Prezydent umiera, a jego ewentualny następca rośnie w siłę i domaga się od rządzącej PBC poparcia jego kandydatury na nowego Prezydenta, grożąc zawetowaniem nie podpisanych ustaw. Rychter z Niemcem radzą Premierowi, by uległ żądaniom Matajewicza. Nowasz wyznaje Sochaczewskiej prawdę w sprawie wspólnej przeszłości. W dzień pogrzebu Prezydenta do mediów trafia nagranie, które wywołuje burzę polityczną. Poznajemy prawdziwe oblicze Matajewicza i mroczny sekret Szczęsnego. Jednocześnie Turski dostaje pośmiertny list Prezydenta, w którym ten ujawnia kulisy ostatnich afer.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…