Proxima 6.9

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Zgłoś naruszenie Zwiastun #1

Komentarze 2

PolepioneKadry

Z recenzji wynika, że Pani Winocour myśli w sposób, z którym mógłbym się z nią zgodzić w rozmowie. Szczególnie spodobało mi się zdanie, że "odnosi się do problemu, kiedy kobiety w rolach według krzywdzących kanonów przypisanych mężczyznom zaczynają ich naśladować i wyzbywać się swojej oryginalności, wyjątkowości i przyjmować inny, niż miały wcześniej sposób bycia". Niesamowicie cenię sobie i podziwiam kobiety, które potrafią się temu przeciwstawić – nigdy do końca nie zrozumiem, jak jest to trudne (bo kobietą nie jestem), ale szczerze zawsze ceniłem sobie tę Waszą cechę walecznej niezależności i poczucia Własnego JA. Kocham Was za to:-)

Ps. Kobiety mogą być wszędzie, chyba że chcą być w chińskich klubach tylko dla Panów… I mogą wszystko, chyba że chodzi o "wysikanie" swojego imienia na śniegu :-D

pajki_filmaniak 6

dobra tematyka nawet nie wiedziałem że tyle kobiet było w kosmosie