KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

przeskakujący obraz w Bellwood 301u 16
radas

Czy u Was też tak jest , że :
podczas odtwarzania , co jakiś czas obraz zawiesza się na ułamek sekundy i przeskakuje o kilka klatek. Sytuacja taka występuje gdy odtwarzacz jest już uruchomiony przez jakiś czas i jest odpowiednio „nagrzany” – choć chyba nie jest to regułą . Dzieje się to co kilka minut. Czasem zauważam , że towarzyszy temu rozmywanie obrazu do postaci „kwadracików” , które w efekcie – choć rzadko , zamieniają się w jednolity kolor (zielono – fioletowy).

asd11

W Wiwie 238 USB z zadka tez tak mam ale tylko na plytach z pendrive chodzi ok wiec mysle ze to wina czytnika i/lub softu.

JON

Miałem podobny problem powodem tego była kiepska płyta ktora po godzinie oglądania tak się nagrzewała ,że co jakiś czas obraz zamierał dzwięk dzieś tam było słychać i rownież obraz się rozsypywał.

Pozdro

radas

w takim razie zamiast na płytach DVD BenQ , nagram coś na Platinum i zobaczę.

martin777

Niestety, potwierdzam. U mnie taka sama wada. Zmiana płyt nic nie da. Po ok. 45-60 min obraz zaczyna przeskakiwać. Z dotychczasowego użytkowania:
Wady:
- częste zawieszanie się przy wyświetlaniu podglądu plików jpg
- przeskakiwanie obrazu o kilka klatek po około 45-60 min odtwarzania
- brak synchonizacji przy odtwarzaniu DVD-Video z dźwiękiem mpg
Zalety:
- dobrze działające usb
- dobra jakość obrazu
Czekamy na zmiany w oprogramowaniu bo nie ma co ukrywać że użyteczność tego odtwarzacza w tej chwili jest mocno ograniczona
I jeszcze takie pytanie. Która wersja softu jest nowsza:
VER160 : 0206 czy 0206_Rev11D_DVD301_server_018 ?

radas

> martin777 o 2006-07-19 10:15:28 napisał:
>
> Niestety, potwierdzam. U mnie taka sama wada. Zmiana płyt nic nie da. Po ok.
> 45-60 min obraz zaczyna przeskakiwać. Z dotychczasowego użytkowania:
> Wady:
> – częste zawieszanie się przy wyświetlaniu podglądu plików jpg
> – przeskakiwanie obrazu o kilka klatek po około 45-60 min odtwarzania
> – brak synchonizacji przy odtwarzaniu DVD-Video z dźwiękiem mpg

@martin777 , a stoi na twoim Bellwood`zie coś ? np. zegarek elektryczny.

Jeszcze nie miałem czasu dłużej sprawdzić tego , ale ja miałem zegarek który grzał+magnes . Teraz zdjąłem go i jak na razie nie skakało.

domico

Witam, ja mam Bellwooda jakies trzy tygodnie i tez mi sie tak dzieje, probowalem ogladac film z pendriva i to samo. Mysle ze to sprawa temperatury.
Czy mozna gdzies pobrac jakis nowy soft do Bela z USB?

martin777

Z tego co zauważyłem bellwood mocno się grzeje w trybie standby. Wyłączanie przyciskiem poprawia sytuację.

radas

i nie ustawiać na odtwarzaczu innych rzeczy np. zegarka elektronicznego – dodatkowe źródło ciepła !

radas

i du..a , ciągle to samo !!!

DAndrus

Witam wszystkich.
Wasz problem prawdopodobnie bierze się z ilości czy szybkości klatek na materiale DVD. Bellwood 301U (jego soft) narazie z tym problemem nie radzi sobie najlepiej, jednak nowy poprawiający się soft z czasem problem naprawi. Jeśli zauważycie, że przerabiając np. Divx gorszej jakości na DVD czasami dajecie większy bitrade aby poprawić jakość, jednak klatek niestety nie potarficie zwiększyć a efekt końcowy jaki jest to każdy widzi. Na oryginalnym DVD prawdopodobnie efektu o jakim piszecie nie będzie. Nie zalecam nikomu wgrywania softu "Bellwood 301USB ver 206_11H" jak zauważyłem efekt występuje nawet na oryginalnych DVD. Po przejściu na stary soft na oryginałach poprawiło się jednak na własnych DVD trzeba uzbroić się w cierpoliwość.

martin777

Przeskakiwanie nie dotyczyło DVD tylko DIVX i XVID. Na nowym sofcie narazie nic mi nie przeskakuje. Obejrzałem 3 filmy.

marcinzetka

Jak długo trzeba czekać na nowe oprogramowanie?

radas

> martin777 o 2006-08-09 18:28:22 napisał:
>
> Na nowym sofcie narazie nic
> mi nie przeskakuje. Obejrzałem 3 filmy.

@martin777 o jakim nowym sofcie piszesz ?
BELLWOOD 301 U ; soft : VER160 : 0206 – jest jakiś nowszy od tego ?
jeżeli masz nowszy , to napisz skąd go masz .

marcinzetka

Taką odpowiedz dostałem od dystrybutora Bellwooda.

DAndrus

Witam i mam pytanko.
Czy natknęliście się podczas oglądania DVD-oryginał, że po około 5 minutach oglądania, film się zatrzymuje a licznik dalej chodzi? Muszę resetować na twardo wyłącznikiem sieciowym, włączyć, pogonić, a za 5 minut dalej to samo i tak wkółko. Instalowałem 3 rodzaje softów – efekt ten sam. Objaw taki dotyczy tylko kilku filmów. O co chidzi???

Marco83

Pytanko mam ;P

czy juz jest lepiej??
Czy wszystko dziala??

Proszę czekać…