"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Bękarty dalej na topie 0

Po raz trzeci z rzędu film Bękarty wojny zwyciężył w rankingu Box Office Świat. Najnowsze dzieło Quentina Tarantino w miniony weekend zarobił kolejne 14,3 mln $, co daje mu łączne przychody poza USA w wysokości 83,3 mln $. To jeden z najwyższych wyników w karierze reżysera.

Kadr z filmu Bękarty wojny (2009)

Na pozycji drugiej uplasowała się nowość w wielu kinach świata – Oszukać przeznaczenie 4 – 3D. Obraz w wersji trójwymiarowej zarobił całkiem przyzwoite 14,1 mln $, jednak warto zauważyć, iż miał zdecydowanie mniejszą publiczność niż lider naszego zestawienia. Po prostu bilety na film 3D (w wielu krajach jest dystrybuowany tylko w wersji trójwymiarowej) są droższe a więc i wpływy są większe.

Miejsce trzecie zajmuje Epoka lodowcowa 3. Animacja studia Fox zarobiła tym razem przyzwoite 10,8 mln $, co daje jej ogromne łączne wpływy w wysokości 657,5 mln $. To trzeci wynik w rankingu najbardziej dochodowych produkcji poza USA. Trzeba przyznać, że to właśnie ta animacja w tym roku królowała na świecie.

Pozycję czwartą zajmuje film Odlot. Sympatyczni bohaterowie w ten weekend zarobili 8,6 mln $, a więc łączny zysk produkcji wynosi 168,9 mln $. Tak jak przewidywało studio Pixar nie będzie to jakiś wielki hit, który zarobi ogromne pieniądze.

Pierwszą piątkę zamyka zaś Metro strachu w reżyserii Tony'ego Scotta. Thriller ten debiutował właśnie w Japonii i właśnie z tego względu udało mu się zarobić 6,4 mln $ wpływów. Łączny przychód tej produkcji to 48,5 mln $, a więc bardzo przeciętnie jak na możliwości starszego z braci Scott.

PS - Jutro zapraszamy do rankingu Box Office USA, który pojawi się później ze względu na dzisiejsze Amerykańskie święto pracy.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…