Tonight is the night.

Jeden, by wszystkie poprowadzić... 8

W 2005 roku powstał krótkometrażowy film 9, który był efektem wielu lat pracy Shane'a Ackera. Po nakręceniu etiudy stwierdził:

Zapraszamy do naszych recenzji 9

Pokochałem tych bohaterów i świat, z którym przyszło im się zmagać. Pragnąłem więc pokazać ich w większym wymiarze i większej ilości widzów. Przyszedł mi do głowy pomysł na postać 9 – niewinnego stworzenia, które ryzykuje swoim życiem i częściej wytęża umysł niż muskuły, broniąc swojego bractwa

Z pomocą przyszli mu Tim Burton i Timur Bekmambetov, zafascynowani wizją młodego filmowca, zdecydowali się sfinansować pełnometrażową wersję 9.

Poznaj dziewiątkę…
DziewięćDziewięć

To oni. W nich ostatnie pozostałości ludzkości. Każdy z nich ma swoje umiejętności i predyspozycje, ale każdy z nich musi nauczyć się, jak ważna jest praca w drużynie, jak ważna jest adaptacja i pomysłowość. Czy tak właśnie rozwijała się nasza cywilizacja?

1 (Christopher Plummer): Władczy i zdecydowany. Najstarszy. Uważa się za przywódcę. Jest mądry, ale niezbyt odważny… No i nie za bardzo ufa 9.
2 (Martin Landau): To przyjazny, stary wynalazca, który uwielbia wyszukiwać starocie i tworzyć z nich różne rzeczy. Oczy już nie te, więc przydaje mu się światełko.
3 i 4 (nieme lalki): Te bliźniaczki nie potrafią mówić, ale porozumiewają się bez słów. Jak? Zobaczycie w filmie. Nieśmiałe, lecz dociekliwe.
5 (John C. Reilly): Oddany przyjaciel. Uzdolniony mechanik i medyk. Niestety stracił jedno oko.
6 (Crispin Glover): Tajemniczy, zwariowany artysta, jasnowidz. Pomoże zrozumieć tajemnicę swoimi niesamowitymi zdolnościami.
7 (Jennifer Connelly): Bezpośrednia wojowniczka. Lubi rolę samotniczki. Zawsze trzyma nerwy na wodzy i wkracza wtedy, gdy nikt się jej nie spodziewa.
8 (Fred Tatasciore): Niezbyt bystry, za to barczysty ochroniarz 1. Najsilniejszy, co niejednokrotnie pokaże w filmie.
9 (Elijah Wood): Główny bohater. Wybraniec, dąży do prawdy. Dzielny, szczery i wielkoduszny, nie boi się ryzykować życiem dla dobra innych.

Co myślimy?
Kadr z filmu 9Kadr z filmu 9

Zapraszamy do przeczytania naszych recenzji, które możecie znaleźć tutaj. I serdecznie zapraszamy do kin. Już w tę środę (09.09.09) o godzinie 21:00 przedpremierowe pokazy w kinach Cinema-City i warszawskim Atlanticu, a premiera 18 września.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Vermin

Recek nie przeczytam, tak jak nie oglądam spotów z tego filmu, aby sobie nie zepsuć przyjemności wchłonięcia go w kinie. To że wybiorę się na niego to już wiedziałem od dawna, bo lubię ten klimat i do tego Burton, a jego muszę zobaczyć i zrecenzować wszystko :D

Hsi_Nao

A ja już od roku wyczekuję tej pozycji [krótkometrażówka mnie zachwyciła]. Mimo że fabuła przedstawia się dość banalnie to bardziej nastawiam się na dobry, trochę mroczny klimat tej animacji.
A teraz zasiadam do lektury recenzji :-)

Arnkell

Zapowiada się nieźle, kto wie- może nawet wybiorę się do kina… :)

Filip_Borkowski

Naprawdę warto, choć film nie pozbawiony jest wad, ale to coś nowego. Burton też robił mroczne animacje i jakieś tam podobieństwa można dostrzec, ale to? To nie to ;]

Adam_Siennica

Recki mnie przekonały – idę do kina – dzięki!

Proszę czekać…