"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Przeznaczenie najlepsze na świecie 0

Miniony weekend na całym świecie przyniósł kolejny świetny wynik filmu Oszukać przeznaczenie 4 – 3D, który może okazać się jedną z najbardziej dochodowych produkcji grozy ostatnich lat. Najwyraźniej zastosowanie trójwymiaru i sprawdzona przez wszystkich seria to sposób na zarobienie ogromnych pieniędzy.

Kadr z filmu Oszukać przeznaczenie 4 - 3D (2009)

Po raz kolejny liderem zestawienia Box Office Świat została produkcja pt. Oszukać przeznaczenie 4 – 3D. W miniony weekend na jego konto wpłynęło kolejne 17,3 mln $, a jest na ekranach od zaledwie 17 dni. Łącznie na swoim koncie ma świetny wynik 55,3 mln $, i to w momencie, kiedy nie pojawił się na kilku kluczowych rynkach azjatyckich.

Na pozycji drugiej znalazły się Bękarty wojny. Widać nowa produkcja Tarantino nie tylko w USA się świetnie sprzedaje. Obraz zarobił 9,4 mln $, a to oznacza, że zarobił już blisko 99,2 mln $. Warto tutaj wspomnieć, iż jak podają Hollywood Reporter w Polsce obraz zarobił blisko 0,7 mln $.

Na trzeciej pozycji rankingu Box Office Świat znalazła się animacja Odlot. Tym razem produkcja Pixara zarobiła 8,4 mln $, co daje jej łączne przychody na poziomie 181,3 mln $.

Miejsce czwarte zajmuje film Dystrykt 9, którego producentem jest Peter Jackson. W ten weekend film ten zarobił dobre 8,1 mln $. Jego łączne przychody aktualnie wynoszą 35,8 mln $, co trzeba przyznać jak na razie jest dobrym wynikiem.

Pierwszą piątkę zamyka Epoka lodowcowa 3, która zarobiła w weekend 7 mln $. Animowana produkcja 20th Century Fox jest w tym roku najbardziej dochodową produkcją w rankingu Box Office Świat. Jej łączne przychody na dzień dzisiejszy to świetne 670,2 mln $. Dzięki temu wynikowi produkcja ta zajmuje już trzecią pozycje w rankingu najbardziej dochodowych produkcji wszechczasów (uwzględniając wyniki ze świata bez USA). Pierwsze dwa miejsca zajmują odpowiednio Titanic (1,24 mld $) i Władca Pierścieni: Powrót Króla (742,1 mln $).

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…