Babski kram 0

Sandra Bullock zagra główną rolę w nowym filmie Grace będącym biografią Grace Metalious, autorki Miasteczka Peyton Place

Sandra Bullock w Practical Magic WBBSandra Bullock w Practical Magic WBB

Scenariusz napisze Naomi Foner, autorka scenariuszy do takich filmów jak Sezon na słówka (Bee Season), Dwie matki (Losing Isaiah) czy A Dangerous Woman.

Producentami filmu będą Sandra Bullock i Carol Baum, która na swoim koncie ma produkcję m.in Sexual Life, Carolina czy The Good Girl.

Nie wiadomo jeszcze kto stanie za kamerą – czyżby także kobieta?

Grace Metalious gospodyni domowa, matka trójki dzieci zamieszkuje miejsce, do którego nie pasuje.

W tajemnicy przed całym światem pisze powieść o społeczeństwie amerykańskim w czasie wojny. Miasteczko Peyton Place, bo taki tytuł nosi jej książka, porusza tematy, które w naszych czasach bulwersują, w ówczesnych – nie zwracano na nie uwagi.

Gwałt nastoletniej dziewczyny przez jej ojczyma czy matki o skłonnościach kazirodczych doprowadzającej, w swej zazdrości, do towarzyskiego upośledzenia dziecka.

Miasteczko Peyton Place ujrzało światło dzienne w 1956r. i od razu znalazło się na czołowych miejsca list bestsellerów.

W 1957r. Peyton Place wyreżyserowany przez Marka Robsona trafił na duży ekran. Sława i niesława – z powodu tematyki i języka zakazany był druk książki w niektórych amerykańskich stanach – doprowadziły autorkę do upadku.

Rozpadło się małżeństwo Metalious, dzieci odwróciły się do niej plecami, a ona sama popadła w alkoholizm i zmarła w wieku 39 lat, w 8 lat od wydania książki.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…