"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Znamy kolejny film Anga Lee 0

Reżyser Ang Lee (Tajemnica Brokeback Mountain) w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, iż jego kolejną produkcją będzie ekranizacja bestsellerowej powieści autorstwa Yanna Martela pt. Życie Pi. Na razie reżyser kończy pisanie pierwszej wersji scenariusza. Obraz zaś może mieć swoją premierę dopiero za 2 lata.

Reżyser Ang Lee

Ang Lee w rozmowie z dziennikarzami powiedział, iż dopiero kończy pisanie pierwszej wersji scenariusza. Ze względu na złożoność powieści reżyser uważa, iż nie będzie łatwo przenieść ją do kin. Tym bardziej, iż to bardziej opowieść o uczuciach głównego bohatera a nie sama akcja. Dopóki nie będzie gotowe scenariusza na razie Lee nie myśli o obsadzie.

Głównym bohaterem powieści Życie Pi jest bardzo religijny szesnastoletni Hindus – Piscine Molitor Patel. Jest synem dyrektora ZOO a jego praca polega na podróżowaniu ze zwierzętami, które z Indyjskiego Ogrodu Zoologicznego trafiają do Ameryki. Podczas jednego z takich rejsów statek zaczyna tonąć. Z katastrofy ocalał tylko Pi, hiena, ranna zebra i tygrys bengalski. Wszyscy spędzają blisko 227 dni na szalupie ratunkowej walcząc o życie.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…