"May the Force Be With You"

Harry Potter 5 - zobacz pierwsze zdjęcia! 0

Dzisiaj pojawiły się kolejne zdjęcia do piątej części przygód Harry'ego Pottera. Dwa dni wcześniej pojawiły się pierwsze zdjęcia i dzisiaj na łamach serwisu fdb.pl możesz zobaczyć pierwsze siedem kadrów z filmu.

Harry Potter to postać stworzona przez J.K. Rowling, która dzięki książkom opowiadających o mały czarodzieju jest jedną z najbogatszych kobiet w Anglii. Seria książek planowana jest na siedem tomów, podobno w tej części Harry ma zostać zabity. Dotychczas zekranizowano pięć z sześciu napisanych książek. Ekranizacja szóstej części jest planowana na rok 2008. Ustalono nawet już datę premiery na 21 listopada 2008, siedem dni później film zostanie wyświetlony na ekranach polskich kin. Oprócz ekranizacji filmowych seria przygód o Harrym Potterze doczekałą się także gier komputerów, które tak jak książka cieszą się ogromną popularnością wśród fanów.

Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007

Każda z części o Harrym Potterze ma swój tytuł, w kolejności powstania to Harry Potter i: Kamień filozoficzny, Komnata Tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa i Książę Półkrwi. Tytuł siódmej części nie jest jeszcze znany.

Najnowsza ekranizacja nosi tytuł Harry Potter i Zakon Feniksa, jest to piąta część serii. Scenariusz napisał Michael Goldenberg. Obraz reżyseruje David Yates. Za produkcję filmu odpowiedzialny jest David Heyman. Harry'ego Pottera gra oczywiście Daniel Radcliffe.

Budżet filmu to 150 mln $.

W USA Harry Potter i Zakon Feniksa zostanie wyświetlony 13 lipca 2007 roku. W Polsce film zobaczymy siedem dni później, czyli 20 lipca. Polskim dystrybutorem filmu jest Warner Cinema.

<table border=0 height=270 width=648>

Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…