Społeczna Akcja TVP Kultura Popieram! 2

Jako powód zawieszenia produkcji wszystkich programów w wybranych kanałach tematycznych od stycznia 2010 roku podano konieczność wprowadzenia oszczędności. Jest to jednoznaczne z tym, że w TVP Kultura od 1 stycznia 2010 roku nie będą już realizowane nowe filmy dokumentalne, programy publicystyczne ani reportaże.

Logo TVP Kultura

Od nowego roku wstrzymana zostanie także produkcja realizowanych przez kanał programów kulturalnych, między innymi relacji z koncertów, festiwali, czy debat publicznych.

Społeczna Akcja TVP Kultura Popieram! zwraca się z prośbą o poparcie inicjatywy ratowania kanału TVP Kultura i podpisywanie się pod protestem przeciwko likwidacji produkcji w TVP Kultura na stronie

Wstrzymanie realizacji programów w TVP Kultura jest jednoznaczne z upadkiem tego kanału, ponieważ to produkcja własna stworzyła markę tej anteny. Istnieje więc zagrożenie, że ambitny kanał telewizyjny przestanie istnieć. Ma to miejsce w momencie, gdy TVP Kultura osiąga rekordową oglądalność wśród kanałów tematycznych. Stacja śledzi i relacjonuje bieżące wydarzenia kulturalne. Promuje wydarzenia organizowane przez instytucje kultury w Polsce. Informuje o nich, analizuje, wyjaśnia i ocenia w sposób głębszy, z namysłem, z udziałem ekspertów i uczestników debaty publicznej.

Stanowi alternatywę dla komercyjnej i rozrywkowej oferty innych kanałów, w których wszystko stworzone jest w zgodzie ze wskaźnikiem oglądalności. Jest kanałów, który pokazuje najważniejsze wydarzenia z obszaru kultury wysokiej, prezentuje współczesne trendy, poszerza horyzonty, kreuje gust, edukuje. Wychowuje widza teatralnego, gości wernisaży, bywalców opery. Jest ambasadorem sztuki wybitnej.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Ronaldinho

Akurat takie "M jak miłość" to jest czysto zarobkowym produktem, ma bodajże ten serial jedną z najwyższych oglądalności w konkurencji ze wszystkim.
Problem jest taki, że partia PO ogłosiła likwidację abonamentu, nagłaśniając ten fakt przed jego dokonaniem i gdy przyszło co do czego postanowili, że nie zagwarantują mediom publicznym żadnej konkretnej kwoty z Budżetu Państwa, przez co ustawa upadła, a przez to wciąż funkcjonuję abonament, o którym głoszono z pół roku że będzie zniesiony, przez co pewna część społeczeństwa przestała go płacić. W rezultacie TVP ma obecnie mniej pieniędzy niż w tym roku i między innymi takie cięcia programowe zapewne zobaczymy, bo taki kanał jak TVP Kultura nie jest kanałem dochodowym, jest niemal w 100% misijny, na którego trzeba pompować kasę, a skądś ją trzeba wziąć.

Czechu

Dokładnie, przecież po to jest ten kanał, żeby kulturę pokazać:) pewnie będą puszczać odgrzane kotlety, które można było już zobaczyć 100 razy. Oszczędności chcą, to niech uwalą te tzw. gwiazdorskie gaże prezenterów i prezesów, którzy zarabiają taką kasę, że aż głowa boli a gówno robią za przeproszeniem. Od kilku lat nie widziałem, żadnego porządnego programu w TVP, a na co ta kasa idzie?

Santanico

no pewnie,po co dawać kasę na kanał kulturalny skoro można za to finansować np. "m jak miłość".żenada

Proszę czekać…