Zagorzały kolekcjoner Magic: the Gathering, fan gier ze stajni Black Isle oraz słodyczy :) Poniżej link do mojego bloga z moimi autorskimi tekstami: http://vermin.bloog.pl/

Avatar - nasze recenzje filmu! 7

Wczoraj w Imax-3D w Warszawie odbył się pokaz prasowy Avatara Jamesa Camerona. Czy obraz spełnia pokładane w nim nadzieje? Czy jest to tak głośno zapowiadana rewolucja kina?

Avatar

Premiera w naszych kinach już 25 grudnia.

Zapraszamy do przeczytania recenzji naszych redaktorów i wyrażania opinii w komentarzach.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to arcydzieło i zapowiadana rewolucja wizualna w kinie. Idąc do kina, nie idziemy na film, tylko przeżyć coś tak niesamowitego, czego kino nie serwowało nam od 32 lat. W 1977 roku Gwiezdne Wojny zmieniły kino na zawsze i jako fanatyczny fan Sagi nie boję się powiedzieć, że Avatar zrobi to samo, że arcydzieło Jamesa Camerona wciągnęło mnie w ten świat w taki sam sposób jak każda część Gwiezdnych Wojen robi do dziś – bez reszty zapominam o codzienności, przenosząc się na inną planetę, przeżywając jedną z największych przygód życia.

RECENZJA ADAMA SIENNICY

Pandora, wokół nas niesamowite, unoszące się w powietrzu skały. Bohaterowie filmu lecą wśród nich helikopterem. Nie mogą się nadziwić widokom. „Powinniście zobaczyć swoje miny” – mówi Trudy Chacon (świetna Michelle Rodriguez), zwracając się nie tylko do swoich towarzyszy, ale i do widzów w okularach, którzy razem z bohaterami zanurzają się w ten świat.

RECENZJA FILIPA BORKOWSKIEGO

James Cameron po dwunastu latach powrócił z nowym wyzwaniem. Wyzwaniem, które sam sobie postawił, osiągnął i któremu sprostał, wyznaczając innym kolejny szczyt. Powrócił, by dać nam nową wizję kina, techniki, przeżyć. Dał nam Avatara

RECENZJA ARTURA TOJZY

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 17

Jana

Kiedy pisałam ostatni post o recenzjach Avatara, "pominęłam" dwie ostatnie "nieavatarove", które, moim zdaniem, mają szansę na najlepszą recenzję miesiąca:)!
Źródło
Bękarty wojny

Ps. Gratuluję nagody dla aktywnych w grudniu:)!

Jana

Miałam na myśli wszystkie recenzje Avatara a nie wszystkie w ogóle:)! Chociaż Vermina jest i tak naj… spośród opublikowanych w grudniu:)! Jeśli jako recenzja redaktora do konkursu nie może wejść, to rzeczywiście chyba Trophy – też trzymam kciuki! Ewentualnie z avatarowych pierwsza (opublikowana przez Kazia) również mi się podobała:)!

Adam_Siennica

No nie mylisz się. Wchodzi w skład redakcji, w końcu byliśmy razem na pokazie prasowym :))

Redox

Tyle, że Vermin o ile się nie mylę wchodzi właśnie w skład redakcji ( http://fdb.pl/redakcja ), więc on odpada. Moim faworytem natomiast jest recenzja Trophy do filmu "Zbrodnia i kara". Trzymam w kciuki!!

Jana

No i dzięki Bogu… Kamień z serca:)! A do filmu chętnie się odniosę po obejrzeniu.
Jeśli chodzi o recenzje… "stawiam" na Vermina!

Mam nadzieję, że pozostałych recenzentów nie uraziłam swoim wyborem? Podobają mi się wszystkie avatarowe, ale Vermina, moim zdaniem, jest naj… No cóż w tej materii (także) doświadczenie ma znaczenie:)!

Proszę czekać…