http://vimeo.com/mironkundzicz

Powstanie kolejna biografia Ramones 0

Menadżer-producent Rory Rosegarten kupił prawa do biografii punkowego zespołu Ramones.

Film zostanie oparty na książce I Slept With Joey Ramone, autorstwa Mickeya Leigha, brata Joeya Ramone i Legsa McNeila, kronikarza muzyki punk. Jest to oficjalna i autoryzowana biografia kapeli, która jest uważana za najlepszy punkowy zespół w historii.

Ramones / ramonesfanatic.altervista.orgRamones / ramonesfanatic.altervista.org

Rosegarten (Epitafium) negocjuje również umowę z matką Joeya, Charlotte Lesher, która posiada prawa do całego dorobku, który pozostał po Ramones. Rodzina dała mu na razie prawo do korzystania z piosenek zespołu, zarówno tych wydanych jak i nie.

Ramones, który pierwotnie tworzyli Joey Ramone, Johnny Ramone, Dee Dee Ramone i Tommy Ramone, to zespół punk rockowy, który rozpoczął swoją działalność w 1974 roku. Wtedy to właśnie zagrali swój pierwszy koncert w klubie CBGB. Od tej pory, z przerwami i wielokrotnymi zmianami składu grali aż do 1995 roku. Łącznie wydali 14 albumów studyjnych i zagrali ponad 2 tysiące koncertów. Są uważani za ojców chrzestnych punk rocka. Grali jego melodyjną i wesołą odmianę, mieszankę punka i garażowego rock and rolla. Teksty ich piosenek opowiadały o problemach młodzieży, która wcale nie miała łatwego życia. W miarę upływu lat, ich teksty stawały się dojrzalsze i poruszały bardziej poważne tematy.

W kwietniu 2001 roku na raka krtani zmarł wokalista Joey Ramone. Rok później zespół został włączony do Rock And Roll Hall Of Fame, natomiast w czerwcu 2002 roku zmarł basista Dee Dee Ramone. Przyczyną śmierci było przedawkowanie heroiny. W 2004 roku po długiej walce z rakiem prostaty umiera Johnny Ramone. 14 stycznia 2005 Johnny zostaje uhonorowany pomnikiem który stanął na Hollywood Forever Cemetery.

Ramones wystąpili i napisali soundtrack do obrazu Rock 'n' Roll High School. Napisali również tytułową piosenkę do horroru na podstawie powieści Stephena Kinga, Smętarz dla zwierzaków. Ich piosenki można było usłyszeć w wielu filmach, jak choćby Dom 1000 Trupów, Szkoła Rocka, czy Genialny klan. W 2003 roku powstał dokument o ich życiu i twórczości, Koniec wieku: Historia The Ramones.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…