"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Prawa do The Shadow sprzedane 0

Prawa do pełnometrażowej wersji słynnego słuchowiska radiowego pt. The Shadow podobno sprzedano. Według na razie niepotwierdzonej informacji Sony Pictures pozbyło się ich na rzecz wytwórni 20th Century Fox. Producentem miałby zostać Sam Raimi a rolę reżysera powierzono Davidowi Sladowi (Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu).

Reżyser David Slade

Sam Raimi marzył o nakręceniu filmu The Shadow już od dawna. Pierwszą próbę podjął w połowie lat 80-tych jednak ze względu na konflikt ze studiem Sony musiał odpuścić projekt. W 1990 roku nakręcił alternatywną wersję słuchowiska – film pt. Człowiek ciemności.

The Shadow to bohater słuchowiska radia CBS, którego rozpoczęto nadawanie w roku 1931. To był jeden z pierwszych superbohaterów, który na stałe wpisał się w masową kulturę. W latach późniejszych napisano wiele książek, w których głównym bohaterem był właśnie The Shadow.
Główny bohater ubrany był zawsze w czarny kapelusz a na twarzy miał maskę. Walczył z przestępcami posługując się swoją umiejętnością – możliwością wnikania w ludzkie umysły i manipulowanie nimi.

Superbohater - The ShadowSuperbohater - The Shadow

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Santanico

no jeśli się nie mylę to jeden film już jest o tym bohaterze
http://fdb.pl/film/4845-cien

Proszę czekać…