"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Bracia Scott ratunkiem dla MGM ? 0

Amerykańskie wydanie Financial Times doniosło, iż bracia Ridley i Tony Scott są zainteresowani zarządzaniem studiem Metro-Goldwyn-Mayer (MGM). Według dziennikarzy chcieliby oni zarządzać spółką do czasu jej restrukturyzacji, dzięki której obyłoby się bez sprzedaży przedsiębiorstwa.

Logo studów MGM i Miramax

Czy to oznacza, że przestaną już kręcić filmy a zaczną je tylko produkować?

Studio Metro-Goldwyn-Mayer posiada blisko 3,7 mld $ długów. W ostatnim czasie generuje tylko straty, przez co wierzyciele stracili wreszcie cierpliwość. Wymusili na zarządzie spółki, aby firma została wystawiona na sprzedaż. Okazało się jednak, iż nikt nie jest w stanie zaoferować tyle, aby w całości zostały pokryte długi przedsiębiorstwa. Dlatego najnowszym pomysłem wierzycieli jest restrukturyzacja firmy oraz na jej gruzach utworzenie nowej spółki, która miałaby na celu odzyskanie pieniędzy utopionych przez wierzycieli. I to właśnie zarządzaniem tej części chcieliby podjąć się bracia Ridley i Tony Scott.

Niektórzy analitycy uważają, iż MGM mogłoby przynosić spore zyski tym bardziej, iż jest właścicielem praw do wielu popularnych tytułów. Gdyby przez jakiś czas (do czasu odzyskania długów) ktoś umiejętnie zarządzał firmą mogłaby ono stać się bardzo dochodowym biznesem.

W międzyczasie poinformowano także, iż kolejne studia – tym razem Miramax – bankrutuje. Spółka zależna od Walt Disney Pictures od kilku lat przynosiła jedynie straty. Dlatego też została wystawiona na sprzedaż. Co ciekawe złożono już trzy oferty na jej kupno, największe zaś szanse ma Ron Burkle i jego Yucaipa Co., która jest silnie powiązana z mającymi kłopotami finansowymi firmą braci Weinstein.

Szykuje się rok dużych przetasowań na filmowym rynku w Stanach.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

badguy

I o to chodziło :)

Michal_Dajer

To fakt, ale głównie zajmują się produkcją swoich filmów. Zdanie nie miało na celu oznajmienie tego, że nie produkowali. Niemniej jednak lekko je zmodyfikowałem, żeby nie było już wątpliwości.

badguy

Co nie zmienia faktu że nie zaczną produkować bo już to robią, i nie produkują tylko swoich filmów.

Michal_Dajer

Owszem mają studio Scott Free, ale zwykle produkowała filmy, które same kręcili. Nie zajmowała się produkcją filmów na takim poziomie jak MGM. Więc mieli nieporównywalnie mniej obowiązków niż zarządzanie majątkiem MGM.

badguy

Jakie "zaczną"? Mają własne studio ( oczywiście nieporównywalne z MGM ) i produkują od lat, również seriale.

Proszę czekać…