Freddy Kruger miał być w 3D

Kadr z filmu Koszmar z ulicy Wiązów (2010)

Podczas jednego z wywiadów promujących nową wersję filmu Koszmar z ulicy Wiązów, reżyser Samuel Bayer ujawnił, iż studio New Line Cinema chciało wymóc na nim konwersję filmu do wersji 3D. Artysta jednak stoczył batalię z producentami filmu o to, aby w kinach obraz pojawił się tylko w wersji 2D. Wygrał dzięki pomocy Michaela Bay'a.

Reżyser Samuel Bayer powiedział, iż producenci ze studia New Line Cinema rozpoczęli próbną konwersje filmu chcąc w ten sposób chcąc w ten sposób przekonać reżysera do wersji trójwymiarowej. Ten jednak nie chciał się na to zgodzić argumentując, iż cały scenariusz oraz zdjęcia wykonano z myślą o wersji dwuwymiarowej, przez co niektóre efekty mogłyby razić sztucznością. Poza tym jest on przeciwnikiem konwersji filmów do wersji trójwymiarowej.

Batalia o to, w jakiej wersji ostatecznie film pokaże się w kinie była udana głównie dzięki producentowi Michaelowi Bay'owi, który nie kryje, że nie jest zafascynowany technologią 3D. Z tego względu ostatecznie obraz pojawia się w kinach tradycyjnie w wersji dwuwymiarowej.

Koszmar z ulicy Wiązów w polskich kinach pojawi się 3 czerwca br.

Źrodło: www.slashfilm.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux