Disney - Magiczna Muzyka w Krakowie! 0

To będzie wydarzenie – Natalia Kukulska, Kuba Molęda i Łukasz Dziedzic w muzycznym show z filmami Walta Disneya! Artyści wcielą się w bohaterów najsłynniejszych filmów Disneya i z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz chóru wykonają niezapomniane melodie, którym towarzyszyć będzie projekcja na wielkim ekranie fragmentów klasycznej disnejowskiej animacji. Już w piątek (21 maja) w kinie Kijów.Centrum w ramach 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zapraszamy na trzy koncerty o godz. 13.00, 15.00 i 18.00. To trzeba zobaczyć!

3. Festiwal Muzyki Filmowej

W programie znajdą się m.in.: muzyka z filmu Śpiąca Królewna na motywach baletu Piotra Czajkowskiego, doskonale znane piosenki z Pocahontas, Herkulesa czy Aladyna, aria z musicalowej inscenizacji Pięknej i Bestii oraz utwory z najnowszych filmów Disneya (Księżniczka i żaba). Spośród wielu kompozytorów współpracujących ze studiem Disneya, Alan Menken jest tym, który wywarł największy wpływ na muzykę w filmach Disneya. Jest autorem najpiękniejszych, współczesnych filmowych melodii i najbardziej utytułowanym kompozytorem filmowym w historii – zdobył aż osiem Oscarów! Gdy studio Disneya zaangażowało go po raz pierwszy do pracy nad Małą Syrenką Menken wraz z autorem tekstów Howardem Ashmanem mieli już doskonałą renomę jako twórcy teatralni. We dwóch postanowili przenieść na ekran ducha nowojorskiego Broadwayu i tak od pierwszych dźwięków Małej Syrenki rozpoczęła się nowa era w muzyce Disneya. Menken jest autorem ścieżek dźwiękowych m.in. do Pięknej i Bestii, Aladyna i Pocahontas. Doskonale porusza się w każdym gatunku muzycznym – potrafi czerpać inspirację z gospel (jak w filmie Herkules), z muzyki country (Rogate Ranczo), a nawet z muzyki liturgicznej (Dzwonnik z Notre Dame).

Bilety na show Disney. Królestwo Muzyki można kupić na stronie: www.ticketonline.pl oraz w Punktach InfoKraków (przy ul. św. Jana 2 oraz w Pawilonie Wyspiańskiego – pl. Wszystkich Świętych 2).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Adam_Siennica

A żenada bo? Będą śpiewać piosenki z hitów Disneya i dzieci będą świetnie się bawić. Dla mnie ok.

JohnnyDepp

żenada !!!!!!!!!! Ale natalke bym puknoł

Proszę czekać…