Shrek Trzeci - zobacz pierwsze zdjęcie

Dziś producenci trzeciej części Shreka udostępnili pierwsze zdjęcie promujące film.

Shrek Trzeci to kontynuacja losów najbardziej znanego zielonego ogra. Ojciec Fiony zaakceptował swojego zięcia. Zdecydował, żeby Shrek i Fiona pełnili obowiązki pary królewskiej. Oboje nie czują jednak się w tej roli najlepiej. Shrek najlepiej wróciłby na swoje bagno. Król postanawia więc, że jeśli odnajdą następcę tronu, który obejmie rządy i godnie ich zastąpi, będą mogli opuścić. Odpowiednim kandydatem na króla jest siostrzeniec królowej Lilian, znany jako książę Artur. Shrek wyrusza razem z Osłem i Kotem w butach, w daleką podróż, aby odnaleźć księcia Artura i przekonać go, że powinien zasiąść na tronie. Tymczasem, podczas nieobecności Shreka w królestwie, Książę z bajki przeprowadza zamach stanu. Fiona organizuje ruch oporu, który ma przeciwstawić się uzurpatorowi do czasu, aż Shrek, Osiołek, Kot w butach i przyszły król Artur powrócą z podróży.

Zdjęcie promujące film Shrek Trzeci 2007Zdjęcie promujące film Shrek Trzeci 2007

Trzecia część Shreka będzie miała swoją światową premierę 18 maja 2007 roku, zaś w Polsce film zobaczymy 6 lipca tego samego roku.

Poprzednie części Shreka okazały się prawdziwym sukcesem, o czym świadczy bardzo dobry wynik finansowy. Przy łącznym budżecie 135 mln $ zarobiły około 700 mln $.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"