Jasminum - film w 28 dni 0

5 maja na ekrany polskich kin wejdzie najnowsze dzieło Jana Jakuba Kolskiego – Jasminum.Stary klasztor, niezwykli zakonnicy, młoda konserwatorka malarstwa i ciekawska 5-letnia Gienia.

Jana Jakuba Kolski pisząc scenariusz chciał stworzyć go pełnym humoru ale zarazem poważnym. Czy mu się to udało dowiemy się już 5 maja bieżącego roku.

Jasminum /BFJasminum /BF

Po dwóch latach przygotowań udało mu się w ciągu dwudziestu ośmiu dni nakręcić film.

Jasminum (łac. jaśmin) opowiada historię tajemniczą i mroczną. Pełna jest ona zmysłowych zapachów, zapachów miłości.

Akcja filmu toczy się w klasztorze, który na tle innych wyróżniają trzej mnisi. Owi zakonnicy posiadają niezwykłą cechę – każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą.

Pewnego dnia do Jaśminowa przyjeżdża wraz z pięcioletnią córką Natasza, młoda konserwatorka malarstwa. Podczas gdy Natasza zajmuje się odnawianiem klasztornych obrazów jej córeczka swoją dociekliwością wprowadza wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów.

Jasminum /BFJasminum /BF

Nietypowych mnichów zagrają Janusz Gajos, Adam Ferency i Krzysztof Pieczyński. W postać konserwatorki wcieli się Grażyna Błęcka-Kolska, która zagrała już w innym obrazie Kolskiego – Pornografii. Pięcioletnią Gienię zagra debiutująca jako aktorka Wiktoria Gosiewska.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…