Zaćmienie zarabia miliony 1

Tegoroczny weekend związany w Stanach Zjednoczonych ze świętem niepodległości należał do jednych z najbardziej udanych w tym sezonie letnim.

Zaćmienie

Dwie nowości nie rozczarowały finansowo, jak wiele innych w sezonie. W tym tygodniu na ekranach amerykańskich kin zadebiutowała Saga Zmierzch: Zaćmienie oraz Ostatni Władca Wiatru.

Zyski Zaćmienia razem z całego świata i Stanów Zjednoczonych wyniosły dobre 262 milionów dolarów przez pierwsze pięć dni.

W samej Ameryce Północnej obraz zarobił w pięć dni 162 miliony dolarów, co jest wynikiem przyzwoitym, lecz gorszym od poprzedniej odsłony – Księżyca w Nowiu (165 milionów dolarów). Studio jednak nie przejmuje się tym, że trzecia część zarabia odrobinę mniej. Jako że w dzień niepodległości, Amerykanie bardziej skupiają się na świętowaniu niż chodzeniu do kina, eksperci przewidują mocne zyski w nadchodzących dniach.

Poza Stanach, obraz zarobił około 100 milionów dolarów z 42 krajów. Dla porównania Księżyc w Nowiu osiągnął zysk 118 milionów z zaledwie 25 krajów. Summit jednak twierdzi, że obecne dane Zaćmienia pochodzą z zaledwie trzech krajów – Hiszpania, Włochy i Australia. Opinie krytyków o filmie były o wiele lepsze niż o poprzednich dwóch częściach, więc na pewno przyczyni się to do mniejszych spadków frekwencji.

Ostatni Władca WiatruOstatni Władca Wiatru

Na drugim miejscu zadebiutowała kinowa wersja serialu animowanego pt. Ostatni Władca Wiatru w reżyserii M. Night Shyamalana. Pomimo tego, że obraz zebrał jedne z najgorszych recenzji w 2010 roku, zdołał zarobić przyzwoite 40,65 milionów dolarów w trzy dni. Łącznie z czwartkiem ma na koncie 53,2 miliony. Jako że weekend kończy się dopiero w poniedziałek, z zyskami powinno być lepiej. Krytyka podkreśla, że jest to jeden z najgorszych filmów Shyamalana, a przyzwoite zyski upatrują w młodszej grupie docelowej i doskonałym efektom specjalnym.

Na miejscu trzecim w tym tygodniu Toy Story 3 – jeden z najlepiej ocenianych filmów roku. Zarobił 30,2 miliony dolarów i razem na koncie ma świetne 289 milionów. Poza Stanach Zjednoczonych animacja Pixara zebrała już 151 milionów dolarów.

Toy Story 3Toy Story 3

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Beznickowy

Każdy kolejny film Shyamalana uznają za najgorszy w jego filmografii ci krytycy. Jednak oryginalny reżyser zawsze będzie miał swoich fanów. Wiadomo… inni wolą oglądać kolejny remake, sequel zafundowany przez Hollywood.

Proszę czekać…