Borat znów najlepszy 0

W amerykańskim box office powtórka z zeszłego tygodnia. Pierwsze miejsce ponownie przypadło Boratowi, a zaraz za nim uplasowały się komedia Śnięty Mikołaj 3 i animacja Wpuszczony w kanał.

Obraz z Sachą Baronem Cohenem ciągle utrzymuje się na szczycie notowania. W ten weekend zarobił kolejne 29 milionów dolarów. W sumie przez dwa tygodnie Borat osiągnął więc już zysk prawie 68 milionów dolarów.Na drugim miejscu utrzymała się także komedia Śnięty Mikołaj 3 z Timem Allenem zarabiając niecałe 17 milionów dolarów. Po dwóch tygodniach obraz w reżyserii Michaela Lembecka ma już 41 milionów dolarów na koncie.

Trzecie miejsce przypadło ponownie animacjiWpuszczony w kanał. Wytwórnia DreamWorks zarobiła w tym tygodniu ponad 16,5 miliona dolarów, co po dwóch weekendach daje bez mała 40 milionów dolarów.

Stranger Than Fiction Marca Frostera zadebiutował w notowaniu zajmując czwartą lokatę z 14 milionami dolarów na koncie. Jest to historia pisarki, która stara się ukończyć swoją ostatnią i prawdopodobnie najlepszą powieść. Musi tylko znaleźć sposób na uśmiercenie głównego bohatera Harolda Cricka. Okazuje się jednak, że Harold istnieje naprawdę i zrobi wszystko by odmienić zakończenie książki. W głównych rolach zagrali Will Ferrell, Maggie Gyllenhaal i Dustin Hoffman.

Na ósmym miejscu na liście znalazła się kolejna nowość: horror The Return z Sarah Michelle Gellar. Aktorka wcieliła się w postać młodej bizneswoman wiodącej spokojne życie. Pewnego dnia zaczynają ją jednak prześladować koszmary o kobiecie zamordowanej dwadzieścia pięć lat wcześniej. Obok Gellar wystąpił Sam Shepard. W pierwszy weekend obraz zarobił 4,5 miliona dolarów.

Dziesiątkę zamyka także debiutujący w amerykańskim box office Dobry rok Ridleya Scotta z Russelem Crowe. Bohaterem filmu jest Max Skinner inwestor z Londynu, który nagle dziedziczy po zmarłym wuju posiadłość w Prowansji. Okazuje się, że będzie to dla niego zwrotny punkt w życiu. Wbrew oczekiwaniom obraz zarobił jedynie 3,8 miliona dolarów.

megafon.pl

Kadr z filmu Borat 2006Kadr z filmu Borat 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…