"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Dwaj liderzy na świecie 1

Miniony weekend był na świecie bardzo dobry dla dwóch produkcji filmowych. Otóż w rankingu Box Office Świat mamy dwóch liderów. Pierwszą z nich jest produkcja Sylvestra Stallone'a pt. Niezniszczalni, drugą jest zaś nowy projekt M. Night Shyamalana pt. Ostatni Władca Wiatru. Obie zarobiły po 18 mln $.

Kadr z filmu Ostatni Władca Wiatru (2010)

Aktualnie na koncie Niezniszczalnych znajduje się już 75 mln $, z tytułu wyświetlania w światowych kinach. Z kolei adaptacja popularnej azjatyckiej animacji zarobiła jak dotąd bardzo dobre 120 mln $.

Pozycję trzecią zajmuje Salt w reżyserii Phillipa Noyce. Obraz, w którym wystąpił Daniel Olbrychski radzi sobie na świecie równie dobrze, co w Stanach. W weekend obraz zarobił 15,9 mln $, co spowodowało, że łączne przychody wynoszą już 131,2 mln $.

Na miejscu czwartym znajduje się Incepcja, która w weekend zarobiła dobre 15,1 mln $. Obraz Christophera Nolana na rynku zewnętrznym (bez USA) zarobiła świetne 384,1 mln $.

A pierwszą piątkę zamyka Karate Kid, który to dopiero wchodzi na wiele rynków zagranicznych. Obraz zarobił w weekend 13,9 mln $, co osiągnięto głównie na rynku azjatyckim. Łączne przychody z wyświetlania tej produkcji na świecie (bez USA) wynoszą już 143,7 mln $.

I jeszcze informacja odnośnie Avatara: Wersji Specjalnej w reżyserii Jamesa Camerona. Obraz ten pojawił się w tylko 14 krajach świata zarabiając przyzwoite 4,27 mln $. To zaś umożliwiło przebicie magicznej granicy 2,0 mld $ na rynku zewnętrznym.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…