Jestem jak wielu innych, a może nie :). Uwielbiam X Muzę i od kiedy pamiętam oglądałem mnóstwo filmów. Bardzo lubię oglądać filmy na motywach książek, a później je konfrontować z wersją pisaną. Niestety muszę przyznać, że nie wiele jest dobrych adaptacji. Mam nadzieję, że przyczynię się do rozwoju tej bazy i będę służył wiedzą i rewolucyjnym zacięciem ;)

Odeszli kolejni ludzie kina 0

19 listopada zmarł Zygmunt Bielawski, a 15 listopada odszedł Wiesław Pyda.

19 listopada w wieku 69 lat zmarł Zygmunt Bielawski. Aktor związany na co dzień z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Ukończył Wydział Aktorski łódzkiej „filmówki”. W 1964 roku zadebiutował w filmie Sylwestra Chęcińskiego ?Agnieszka 46?. Później zagrał między innymi w trylogii o perypetiach Kargula i Pawlaka, ?Test pilota Pirxa?, ?Wizja lokalna 1901?, ?Przedwiośnie?. Zagrał w ponad 60 filmach.
W roku 1976 otrzymał nagrodę Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru, w 1991 nagrodę XVII OKT, a w 1996 roku nagrodę wojewody wrocławskiego.

15 listopada w wieku 76 lat zmarł w Łodzi Wiesław Pyda , operator. Absolwent łódzkiej PWSF z roku 1956. Był operatorem między innymi przy takich filmach jak: ?Wiosna panie sierżancie?, ?Dziewczyny do wzięcia?, ?Test pilota Pirxa?, ?Kogel Mogel?, „Kogel Mogel II”.

Zygmunt Bielawski Nie ma mocnych / filmpolski.plZygmunt Bielawski Nie ma mocnych / filmpolski.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…