"May the Force Be With You"

Sam Raimi reżyserem Hobbita? 1

Według strony TheOneRing.net reżyserem obrazu Hobbit miałby zostać znany z serii o Spider-Manie Sam Raimi.

Informacja pojawiła się niedługo po tym, jak wytwórnia New Line Cinema ogłosiła, że nie przedłuży współpracy z Peterem Jacksonem i poszukuje nowego kandydata na reżysera prequelu Władcy pierścieni.

Jednak Sam Raimi po premierze trzeciej części przygód człowieka-pająka w maju 2007 roku przystąpi prawdopodobnie od razu do pracy nad czwartym odcinkiem z serii. Dodatkowo kontrowersje wzbudza fakt, że ktoś inny miałby wkroczyć w wykreowany przez Jacksona obraz krainy Tolkiena.

Sam Raimi po prawej na planie filmu Spiderman 2 2004Sam Raimi po prawej na planie filmu Spiderman 2 2004

Również odtwórca roli Gandalfa (Ian McKellen), powiedział, że nie wyobraża sobie, aby reżyserią Hobbita zajął się ktoś inny niż Peter Jackson. Wiele osób twierdzi także, że Sam Raimi nie byłby w stanie wyreżyserować prequela Władcy pierścieni tak samo dobrze jak Jackson. Można jednak zauważyć, że Sam Raimi i Jackson mają trochę ze sobą wspólnego. Zarówno jeden jak i drugi zaczynali swoją przygodę z reżyserią od kręcenia horrorów. Sam Raimi znany jest jako twórca kultowej serii Evil Dead (Martwe Zło), zaś Jackson zaczynał od takich filmów jak Zły smak czy Martwica mózgu.

Możliwe, że ze względu na protesty fanów, MGM i New Line Cinema odnowią jednak współpracę z Jacksonem przy filmie Hobbit.

megafon.pl / własne

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…