Mel Gibson triumfuje 0

Pierwsze miejsce w amerykańskim box office przypadło w tym tygodniu filmowi Apocalypto Mela Gibsona.

Dramat historyczny Gibsona (zobacz zwiastun) rozgrywa się w czasach Imperium Majów i ukazuje młodego wojownika o imieniu Łapa Jaguara, uwięzionego przez najeźdźców zagrażających jego plemieniu. Drugą pozycję z zyskiem 13,5 miliona dolarów zajęła komedia romantyczna Holiday w reżyserii Nancy Meyers. Jest to historia dwóch kobiet, które chcąc uciec od problemów postanawiają zamienić się domami na czas świąt Bożego Narodzenia. Iris wprowadza się do domu Amandy w słonecznym Los Angeles, a Amanda przyjeżdża na pokrytą śniegiem angielską wieś. W filmie wystąpili Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law i Jack Black.

Kadr z planu filmu Apocalypto 2006Kadr z planu filmu Apocalypto 2006

Na trzecie miejsce w rankingu spadła animacja Tupot małych stóp (zobacz zwiastun). Obraz zarobił w tym tygodniu prawie 13 milionów dolarów, co po czterech tygodniach pokazów przyniosło mu już 137 milionów dolarów całkowitego zysku.

Na piątym miejscu znalazł się obraz Krwawy diament (zobacz zwiastun) w reżyserii Edwarda Zwicka. Bohaterami obrazu są przemytnik z RPA Danny Archer i Solomon Vandy, który jest rybakiem z ludu Mende. Losy tych mężczyzn zostają ze sobą związane, gdy wspólnie postanawiają wyruszyć na poszukiwanie rzadkiego różowego diamentu, który mógłby zmienić życie każdego z nich. Obok Leonarda DiCaprio w filmie udział wzięli Djimon Hounsou i Jennifer Connely. Krwawy diament zarobił 8,5 miliona dolarów.

Ostatnią nowością w tym tygodniu jest komedia Unaccompanied Minors (zobacz zwiastun) Paula Feiga. Obraz opowiada o grupie dzieci, które w dzień po Bożym Narodzeniu utkwiły na zasypanym śniegiem, fikcyjnym Międzynarodowym Lotnisku Hoovera w Chicago. Wspólnymi siłami postarają się przechytrzyć zgorzkniałego funkcjonariusza lotniska i powrócić do swych rodzin. W pierwszy weekend obraz zarobił nieco ponad 6 milionów dolarów, co zapewniło mu szóste miejsce w box office.

megafon.pl

<table border=0 height=70 width=905>

<table border=0 height=17 width=913>

Kadr z filmu Happy Feet: Tupot małych stóp 2006Kadr z filmu Happy Feet: Tupot małych stóp 2006 Kadr z filmu Holiday 2006Kadr z filmu Holiday 2006 Kadr z filmu Unaccompanied Minors 2006Kadr z filmu Unaccompanied Minors 2006 Kadr z filmu Krwawy diament 2006Kadr z filmu Krwawy diament 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…