"May the Force Be With You"

Polski film krótkometrażowy w konkursie Slamdance 2007 0

Współprodukowany przez Agencję Filmową TVP, krótkometrażowy film Macieja Pisarka Fale. Wyjazd znalazł się w konkursie głośnego, amerykańskiego festiwalu filmów niezależnych – Slamdance 2007.

Festiwal odbywa się w Park City w stanie Utah, w dniach 18 – 27 stycznia. W konkursie filmów krótkometrażowych zostaną zaprezentowane 73 filmy z Anglii, Australii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Indii, Irlandii, Izraela, Japonii, Kanady, Korei, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Polski, Singapuru, Słowacji, Szkocji, USA i Węgier. Prezentowane filmy zostały wybrane z 2150 zgłoszeń z 20 krajów. Bezwzględnie w tym roku mamy najmocniejszy program filmów krótkometrażowych w naszej historii – mówi Sarah Diamon, Dyrektor Programujący Slamdance – i ośmielam się stwierdzić, że jest to najlepsza kolekcja krótkiego metrażu, prezentowana gdziekolwiek. Jest faktycznie wielu utalentowanych filmowców na całym świecie i przychodzą oni z efektami swojej pracy do Slamdance. Twórcy będą współzawodniczyli o Wielką Nagrodę Jury. Pokazy na Slamdance będą kolejną, po festiwalach w Avignonie i St. Petersburgu, ważną, międzynarodową prezentacją filmu Macieja Pisarka Fale. Wyjazd, ze świetnymi rolami Anny Samusionek i Krzysztofa Stroińskiego, ukazują historię, rozgrywającą się w Gdańsku w 1983, widzianą oczami 6-letniej Ady. Dziewczynka instynktownie protestuje przeciw spotkaniu mamy (Ewa) z wujkiem Pawłem. Nie może jednak wiedzieć, że spotkanie starych kochanków, Ewy i Pawła, będzie trudne – Ewa zdecydowała się wyjechać z Polski i dołączyć razem z córką do męża za granicą. Dla każdego z trojga bohaterów ten dzień w Gdańsku, znaczy więc coś innego.

Fale. Wyjazd dostały się również do ścisłego finału hollywoodzkiego konkursu filmów krótkometrażowych – Golden Star Shorts Fest – i w dniach 8-11 marca 2007 zostaną zaprezentowane w prestiżowym Egyptian Theatre w Hollywood.

pisf.pl

Kadr z filmu Fale. Wyjazd 2005/filmpolski.plKadr z filmu Fale. Wyjazd 2005/filmpolski.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…