"May the Force Be With You"

Star Trek XI w kinach w 2008 0

J.J. Abrams, współtwórca serialu Zagubieni i reżyser Mission Impossible: III, potwierdził, że Star Trek XI pojawi się w kinach w 2008.

Abrams został producentem obrazu, ale nie wiadomo jeszcze, czy będzie jego reżyserem. Do współpracy zaprosił Damona Lindelofa oraz Bryana Burka, współtwórców Zagubionych. Film stworzony zostanie pod skrzydłami Paramount Pictures.

Obsada filmu Star Trek: PokoleniaObsada filmu Star Trek: Pokolenia

Ostatnim obrazem z popularnej serii był Star Trek: Nemesis z roku 2002.

Star Trek (w dosłownym tłumaczeniu Gwiezdna Wędrówka, zwrot nie stosowany przez polskich fanów) to seria sześciu fantastycznonaukowych seriali telewizyjnych, 10 filmów pełnometrażowych, a także dziesiątki książek i gier komputerowych dziejących się w tym samym fikcyjnym uniwersum stworzonym przez Gene'a Roddenbery'ego w latach 60. Jednak prawnym właścicielem nazwy Star Trek, znaków graficznych czy postaci jest wytwórnia filmowa Paramount Pictures. Star Trek został pierwotnie stworzony jako serial telewizyjny, który został po raz pierwszy wyemitowany w telewizji amerykańskiej 8 września 1966 roku. Ogółem do dziś stworzono 6 seriali w tym jeden animowany. W sumie obejmuje to 726 pojedynczych epizodów podzielonych na 30 sezonów.

megafon.pl / pl.wikipedia.org

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…