Pasjonat filmu. Pasjonat rysunku. Pasjonat kobiety. Pasjonat trunku.

Freudenthal opowie o Morskich Potworach 0

Jeszcze niedawno studio Fox informowało o planach ekranizacji kolejnej po Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej Pioruna książki autorstwa Ricka Riordana. Dziś już wiadomo, że Thor Freudenthal wyreżyseruje sequel filmu z 2010 roku, pt.: Percy Jackson & the Olympians: The Sea of Monsters.

Chris Columbus, który wyreżyserował pierwszy film o przygodach Percy’ego Jacksona, obejmie stanowisko producenta. Jak informuje studio Fox, prace nad filmem mają rozpocząć się niebawem. Możliwe jest więc, że jeszcze w 2012 roku film trafi do kin.

Scenarzyści Scott Alexander i Larry Karaszewski (Agent Cody Banks, Ed Wood) napiszą scenariusz, który opowie o wyprawie głównego bohatera z grupką przyjaciół w poszukiwaniu mitycznego Złotego Runa.

Podobno scenariusz ma zawierać w sobie wątki z kolejnych książek (Percy Jackson to 5-tomowa saga) traktujących o przygodach nastolatka. Możliwe więc, że fani powieści nie doczekają się oddzielnych ekranizacji dla każdej książki (jak w przypadku Harry'ego Pottera). A to wszystko za sprawą wieku odtwórcy głównej roli Logana Lermana. Aktor na chwilę obecną ma ukończone 19 wiosen, zaś według książki, wszelkie te mityczne przygody młody bohater doświadczył w przedziale wiekowym 12 – 17. Rożnica widoczna więc i kręcić trzeba szybko. Oby tylko nie odbiło się na fabule.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…