"May the Force Be With You"

Zdjęcia do Post Mortem. Opowieści katyńskiej zakończone 0

Dnia 8 stycznia 2007 roku sekwencją realizowaną w Starym Dzikowie i Jarosławiu w Podkarpackiem zakończyły się zdjęcia do filmu Post Mortem. Opowieść katyńska w reżyserii Andrzeja Wajdy.

W tamtejszej opuszczonej cerkwi filmowcy wybudowali przejmującą dekorację obozu jenieckiego w Kozielsku. Jako jedne z ostatnich scen filmu nakręcono poruszającą kozielską Wigilię 1939 roku, zwieńczoną wspólnym odśpiewaniem kolędy Bóg się rodzi, a także odczytywanie listy oficerów wywożonych do Katynia i wymarsz grupy oficerów, udających się na miejsce swej kaźni.

Kadr z planu Post Mortem. Opowieść katyńska 2007Kadr z planu Post Mortem. Opowieść katyńska 2007

W zdjęciach brali udział: Jan Englert, Artur Żmijewski, Andrzej Chyra i Paweł Małaszyński, kilkudziesięciu epizodystów oraz około 400-osobowa grupa statystów. Realizacji filmu tłumnie przyglądali się mieszkańcy wsi i okolic, którzy kibicowali swoim krewnym i znajomym na planie – pochodzącym stamtąd statystom biorącym udział w tej scenie.

Tym samym, po prawie 100 dniach zakończył się zasadniczy okres zdjęciowy filmu, którego zdjęcia powstawały w 60 obiektach w różnych miejscach Polski – od Warszawy i Krakowa przez Wyszków, Poświętne, aż po właśnie Stary Dzików. W najbliższych miesiącach film będzie montowany i udźwiękawiany. Przewidywany termin premiery: wrzesień 2007 roku.

Więcej informacji o filmie na stronie internetowej: www.postmortem.netino.pl

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…