Dziś Czas Apokalipsy. Powrót w Dzienniku za 4,99 zł!

Jeden z najbardziej poruszających obrazów w historii kina – Czas Apokalipsy. Powrót Francisa Forda Coppoli dziś do kupienia wraz z DZIENNIKIEM.

To jedno z najbardziej niezwykłych dzieł w historii kina uważane jest za najlepsze w dorobku Coppoli. Do realizacji Czasu Apokalipsy reżyser zaprosił wielkich aktorów. W rolach głównych widzimy tu Marlona Brando i Martina Sheena. Ale także Harrisona Forda, Dennisa Hoppera, który brawurowo zagrał fotoreportera wojennego i znakomitego Roberta Duvalla.

Atmosferę wietnamskiej wojny w obrazie Coppoli dodatkowo potęguje muzyka. Sceny, w których słyszymy wagnerowski Marsz Walkirii czy The End grupy The Doors, przeszły do historii.

W Stanach obraz wzbudził ogromne kontrowersje. Scena, w której jeden z dowódców wygłasza zdanie: Uwielbiam zapach napalmu o poranku. Pachnie jak… zwycięstwo, wywołała ogromną dyskusję, w której udział brali nawet generałowie armii amerykańskiej. Niektórym obserwatorom nie podobał się też przedstawiony w filmie obraz wojska – pełnego psychopatów, ludzi pozbawionych jakichkolwiek ludzkich odczuć, pełnych nienawiści.

DVD z Czasem Apokalipsy. Powrót – rozszerzoną wersją filmu, który w 1979 roku został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes, a w rok później zdobył dwa Oscary – dziś do kupienia wraz z DZIENNIKIEM.

Kadr z filmu Czas Apokalipsy 1979Kadr z filmu Czas Apokalipsy 1979


Ronaldinho
"May the Force Be With You"