widoczny tu i tam. hasam.

Bardzo dobre otwarcie Świadka koronnego 0

W ubiegły weekend znakomite otwarcie zaliczył Świadek koronny. Najnowszy polski kryminał z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej.

264 282 – tyle osób obejrzało Świadka koronnego od premiery, czyli 2 lutego. Film pojawił się na 81 kopiach, co daje znakomity wynik 3263 osób na jedną kopię. Dla porównania obraz z komediami romantycznymi, które to do tej pory zdobywały najwięcej widzów (jeżeli chodzi o otwarcie) przegrał jedynie z Ja wam pokażę!, która miała na otwarciu ponad 295 tysięcy widzów.

Skruszony gangster Jan Blachowski – Blacha – składa zeznania, które obciążają największych bossów mafii. Staje się najpilniej strzeżonym w Polsce świadkiem koronnym. Tylko Marcinowi Krukowi, dziennikarzowi śledczemu, udaje się do niego dotrzeć i namówić na jedyny wywiad. Gangster nie wie jednak, że Marcin ma osobisty powód, dla którego chce się z nim spotkać twarzą w twarz.

W rolach głównych pojawili się m.in. Alicja Dąbrowska, Artur Żmiejewski, Małgorzata Foremniak i Krzysztof Globisz.

Kadr z filmu Świadek koronny 2006Kadr z filmu Świadek koronny 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Yasha

Ludziska poszli do kina w nadziei na jakiś renesans po tym paśmie porażek ostatnich premier kinowych. Stąd ta kasa.
A tu klops!
Miałam iść, ale nie pójdę, bo poczytałam recenzentów GW i narzekają, aż żal bierze.
Zresztą Małaszyński jest dość cienkim aktorem. Widziałam fragmenty jakiegoś g… Magda M. no i pół odcinka Oficerów i dostałam po tym gwałtownych dreszczy jak w chorobie.

Odi

Czyli zarobił około 3 mil zl z kilkusettysiecznym hakiem;l) I to tylko na otwarciu.

Proszę czekać…