http://vimeo.com/mironkundzicz

McShane w The Dark Is Rising 0

Ian McShane wystąpi w filmie fantasy The Dark Is Rising (Ciemność rusza do boju).

Produkuje 20th Century Fox i Walden Media.

Ian McShane w filmie Scoop 2006Ian McShane w filmie Scoop 2006

Reżyserem obrazu będzie David Cunningham, a producentem Marc Platt (Legalna blondynka 2). Poza tym w obsadzie znaleźli się już Frances Conroy (Czarownice z Salem) i Alexander Ludwig. Zdjęcia rozpoczynają się w tym miesiącu w Rumunii.

The Dark Is Rising będzie adaptacją pierwszej części, serii książek autorstwa Susan Cooper. Cała seria nosi nazwę The Dark Is Rising Sequence. Historia zawarta w powieści opowiada o przygodach Willa Stantona, którego codzienne życie zostanie wywrócone do góry nogami, kiedy dowie się, że jest ostatnim z tak zwanych Old Ones, prastarego bractwa nieśmiertelnych wojowników, którzy poświęcają całe swoje życie na walkę z siłami ciemności i zła. Kiedy odkryje serię tajemniczych znaków, które będą sięgać nawet czasów biblijnych, Will odkryje, że siły ciemności znowu powstają i przyszłość świata leży w jego rękach.

McShane wcieli się w rolę Merrimana Lyon, jednego z członków bractwa Old Ones, który będzie mentorem i obrońcą Stantona.

John Hodge (Życie mniej zwyczajne) jest w trakcie pisania scenariusza.

Ian McShane urodził się w Wielkiej Brytanii w roku 1942. Jest znany z ról w obrazach, Jeśli dziś wtorek – jesteśmy w Belgii, Kotku, kotku, kocham cię, Scoop, We Are Marshall, czy Piąty muszkieter. Za występ w serialu Deadwood był nominowany do nagrody Emmy i otrzymał Złotego Globa.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…