"May the Force Be With You"

Twórca Zagubionych zekranizuje Mroczną Wieżę Kinga? 0

Stephen King i J.J. Abrams są w trakcie rozmów na temat ekranizacji serii książek zatytułowanej Mroczna Wieża.

Okładka Mrocznej Wieży Tom IOkładka Mrocznej Wieży Tom I

J.J. Abrams chce wyprodukować ekranizację serii książek Stephena Kinga. W tej chwili prowadzone są wstępne negocjacje między między Abramsem i Kingiem. Niewiadomo jeszcze czy produkcja ta będzie siedmioczęściowym miniserialem telewizyjnym czy może zostanie wyświetlona w kinach. Abrams prawdopodobnie zostanie także reżyserem tych filmów, lecz na ta chwilę to tylko przypuszczenia. Negocjacje zapewne zakończą się powodzeniem, Abrams zdobył przychylność Kinga, który jest fanem serialu Zagubieni. King co jakiś czas wspomina o tym jak bardzo go ten serial zaskakuje, o to jedna z jego wypowiedzi: Jeśli jesteście jednymi z tych, którzy za nic w świecie nie spodziewali się śmierci Libby, dołączcie do klubu. Ja też tego nie przewidziałem.

Mroczna wieża to najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga, uważany przez samego autora za ukoronowanie jego twórczości. Wielowątkowa, zaplanowana na siedem części saga fantasy jest przez wielu czytelników stawiana obok sławnej trylogii Tolkiena. Zainspirowana poematem Roberta Browninga Childe Roland i Władca pierścieni, opowiada o Rolandzie, ostatnim rewolwerowcu, ścigającym obdarzonego czarodziejską mocą człowieka w czerni i poszukującym tajemniczej Mrocznej Wieży w świecie, gdzie czas zatracił jakiekolwiek znaczenie, zniszczonym przez wojny, zaludnionym przez wszelkiego rodzaju mutanty, demony i wampiry.

Na jałowej, spieczonej ziemi, przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie czy jeden ze światów równoległych, istniejących obok naszego, pozostały tylko ślady dawnej upadłej cywilizacji. Ten złowrogi świat przemierza Roland, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, ścigając człowieka w czerni, który posiadł tajemnicę Wieży – mistycznego miejsca, gdzie być może uda się rozwiązać zagadkę czasu czy przestrzeni. Podczas wędrówki musi stawić czoła opętanej kapłance, spotyka szalonych osadników, gadającego kruka, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca, Jakea.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Anonimowy

Mnie tam Mroczna wieża wynudziła. Za piąty tom już nie zdołałem przebrnąć.

ptaniu

Miodzio! mam tylko nadzieje ze tego nie spiep.. bo uwielbiam ta serie!!!!

Proszę czekać…