Hoyte van Hoytema kierownikiem zdjęć Bonda 24

Daniel Craig w flmie SKYFALL (2012)

Po tym jak Roger Deakins wykonał tak fantastastyczne zdjęcia do Skyfall, fani mogli czuć się rozczarowani, że ten kierownik zdjęć nie powróci do tej roli w następnej, 24. części Bonda. Dzisiaj mamy dobrą wiadomość – Hoyte van Hoytema zastąpi Deakinsa na tym stanowisku.

Van Hoytema znany jest z pracy na planie takich filmów jak Szpieg, Fighter czy Ona. Ostatnim jego projektem jest Interstellar w reżyserii Christophera Nolana, który już niedługo zadebiutuje w kinach.

Bond 24 ma zaplanowaną datę premiery w USA na 6 listopada przyszłego roku. Daniel Craig ma powrócić jako agent 007, a oprócz niego zobaczymy także Naomie Harris jako Eve Moneypenny, Bena Whishawa w roli Q i Ralpha Fiennesa jako M.

Hoyte van HoytemaHoyte van Hoytema

Źrodło: collider.com


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.