Po prostu kocham kino :)

12 rzeczy, których nie wiedzieliście o Grze o tron 7

W obecnym sezonie fani Gry o tron mogą czuć się zagubieni z powodu odstępstw fabuły serialu od książki, ale nadszedł czas by to zmienić. Dla wszystkich tych, którzy po prostu muszą wiedzieć więcej, obsada serialu zdradziła nieco zakulisowych sekretów. Zobaczcie, o ilu, z tych 12 ciekawostek, nie mieliście pojęcia.

OSTRZEŻENIE: Post może zawierać spoilery, do sezonu 4 włącznie.

1. Emilia Clarke raz zniknęła z planu, ponieważ utknęła w toalecie.
Clarke tłumaczyła Jimmy Kimmelowi, że podczas kręcenia krwawej sceny z sercem konia, doszło do wstydliwego incydentu. Cała masa sztucznej krwi okazała się bardzo lepka, przez co aktorka podczas przerwy niechcący przykleiła się do toalety i nie wróciła na czas na plan.

2. Ci sami aktorzy mogą walczyć dla Nocnej Straży i dla Targaryenów.
Bobby Holland Hanton jest między innymi kaskaderem w serialu. Kiedy został spytany, czy uczestniczył w bitwach na Murze, przyznał, że brał udział w różnych serialowych walkach. Może się więc okazać, że niektórzy aktorzy będą walczyli po zwycięskiej stronie, bez względu na to, kto zdobędzie Żelazny Tron.

3. "Złota korona" Viserysa była naprawdę galaretowatą farbą.
Harry Lloyd, inaczej znany jako Viserys Targaryen, zdradził, że jego "złota korona" była miksturą różnych efektów specjalnych, włączając między innymi misę galaretowatej farby, maszynę do dymu przytwierdzoną do klatki piersiowej aktora oraz inne skomputeryzowane efekty specjalne.

4. Oberyn lubił przechadzać się w swoim mieszkaniu w serialowym kostiumie.
Pedro Pascal zdradził, że kostiumograf stworzył specjalnie dla niego imitację szaty, w której aktor z chęcią chodzi po domu.

5. Trzy-sekundowa scena może wymagać sześciu tygodni przygotowań.
Hanton w rozmowie z HuffPost o przygotowaniu kaskaderskim opowiadał jak do jednej kilkusekundowej sceny, przygotowania zajęły sześć tygodni.

6. Księżycowe drzwi mają tylko metr głębokości.
Maisie Williams zdradziła, że księżycowe drzwi wcale nie są tak głębokie, jak wyglądają. Powiedziała, ze działają podobnie jak zielony ekran i maja tylko około metra głębokości.

7. Tywin dowiedział się, że umrze od fana serialu.
Aktor Charles Dance powiedział, ze nie miał pojęcia, ze jego postać zginie, dopóki nie spotkał jednego z fanów, który pogratulował mu świetnej sceny śmierci. Dopiero po tym aktor poznał wszystkie szczegóły.

8. Aktorzy wytrącają sobie broń z rąk pomiędzy scenami.
Ekipa kaskaderska stara sie utrzymac wszystkich w gotowości pomiędzy scenami. Hanton zdradził, ze czasem dosłownie chwile przed ujęciem wytrącają komuś broń z rąk i trzeba ją szybko podnieść zanim zacznie się scena.

9. Peter Dinklage i Lena Headey unikają kontaktu wzrokowego w ciężkich scenach, by zachować powagę.
Dinklage wytlumaczyl, że nastrój na planie wcale nie jest poważny, jak się niektórym wydaje, dlatego tez dla zachowania powagi musiał unikać kontaktu wzrokowego z Headey.

10. Wilkor Aryi gra teraz inne wilkory.
Wilk grający Nymerię był najlepiej ze wszystkich wilków w serialu, wiec skończyło się na tym, że grał później wszystkie z wilkorów. Został w tym celu nawet pofarbowany.

11. Sophie Turner szczerze gardzi cytrynowym ciastem.
Turner wyznała, że fani wysyłają jej ciasto cytrynowe, które jest ulubionym deserem Sansy, jednak ona osobiście najbardziej nie lubi takiego właśnie ciasta.

12. Jason Momoa stwierdził, że język Dothraki brzmi jak Jabba i Miś Fozzie.
Aktor stwierdził, ze język Dothraki brzmi jak połączenie Gwiezdnych wojen i Ulicy Sezamkowej, po czym chciał zrobić wszystko, byle tylko dostać tę rolę.

Bonus: Hodor jest tak naprawdę bardzo rozmownym żartownisiem na planie.

Źrodło: http://www.huffingtonpost.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…