"May the Force Be With You"

Więcej pasm tematycznych w Discovery 0

Już od marca widzowie Discovery Channel będą mogli oglądać swoje ulubione produkcje, pogrupowane w pasma tematyczne.

W marcu wprowadzona zostanie nowa ramówka stacji Discovery Channel. Jej struktura jest wynikiem zakrojonych na szeroką skalę badań, które przeprowadzone zostały w ubiegłym roku wśród męskiej widowni w zakresie preferencji i sposobu oglądania telewizji.

Ramówka składa się z programów pogrupowanych w pasma tematyczne, ułożone tak, aby w jeszcze większym stopniu odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom odbiorców. Celem tych zmian jest zwiększenie lojalności widzów, dalsze podnoszenie wskaźników oglądalności oraz podkreślenie różnorodności zawartości programowej.

Od poniedziałku do piątku o godzinie od 21.00 do 23.00 Discovery zaprosi na fascynujące, wciągające prawdziwe historie ludzi pokazane w innowacyjny sposób.

Już w marcu w ramach tego pasma pojawią się: w poniedziałki „Dr G – lekarz sądowy” oraz „Trauma”, we wtorki „Ostatnie 24 godziny”, w środy seria „O krok od śmierci” oraz „Kulisy tragedii”, w czwartki „Z akt FBI” oraz nowe odcinki popularnej serii „Godzina zero”, a w niej sześć prawdziwych historii i sześć godzin, które je poprzedziły. Zastosowana w programie specjalna technika dzielenia ekranu w czasie rzeczywistym, pozwoli widzom podczas 60 minut projekcji analizować wspólnie z ekspertami przebieg akcji minuta po minucie i przekonać się jak wyglądała godzina poprzedzająca tragedie. Z kolei w piątki między 21.00 a 23.00 kanał zaprosi na serie „Dziesięć sposobów” oraz „Jasnowidz na miejscu zbrodni”.

O 23.00 wszyscy miłośnicy motorów i samochodów będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej o najnowszych osiągnięciach i cudach motoryzacji, od poniedziałku do piątku w ramach pasma będzie można obejrzeć między innymi takie programy jak „Producenci motocykli”, „Klub zabytkowych samochodów”, „Superjazda”, „Auto dla każdego” czy „Fani czterech kolek”.

W kwietniu na antenie Discovery pojawią się kolejne nowości. Od 4 kwietnia w każdą środę o godz. 21.00 emitowany będzie „Everest: Przekraczając granice” – 6-odcinkowa seria relacjonującą jedną z wypraw na Mount Everest. Stosując zaawansowaną technikę filmowania w kolejnych odcinkach pokazane zostaną zmagania ludzi dążących do zdobycia najwyższej góry na Ziemi. Bohaterami serialu są m.in. Nowozelandczyk Mark Inglis, pierwszy w historii alpinista z amputowanymi obiema nogami, który zamierza zdobyć szczyt; strażak z Los Angeles, który po raz drugi próbuje się wspiąć na szczyt, lekarz pogotowia ratunkowego z Oregonu oraz pochodzący z Danii, chory na astmę założyciel grupy Iron Man, który stara się zdobyć szczyt bez dodatkowego tlenu. Wyprawę zorganizował i poprowadził jeden z najbardziej doświadczonych himalaistów – Russell Brice.

W nowej ramówce zmiany obejmą także weekendy. W soboty i niedziele między 15.00 a 17.00 widzowie zobaczą „Brainiac” i „Pogromcy mitów”. O 17.00 pojawiać się będzie program „Jak to jest zrobione”, czyli wszystko o przedmiotach codziennego użytku. O 20.00 Discovery zaprosi na programy poświecone inżynierii, śmiałym projektom budowlanym i niezwykłym konstrukcjom, czyli „Inżynierię ekstremalną” oraz „Mistrzów inżynierii”. O 21.00 na telewidzów czekać będzie „Walka o ropę” oraz „Najniebezpieczniejszy zawód świata”, czyli zmagania z żywiołami, ekstremalne sytuacje i prawdziwe życie na krawędzi. A od 22.00 do 23.00 wszystko o zbrodni i śledztwach, czyli kryminalistyka w pigułce. W ramach tego pasma widzowie zobaczą m.in. serię „Winny czy niewinny” oraz „Na miejscu zbrodni”.

W nowej ramówce nie zabraknie także nowości weekendowych. Już w marcu w soboty i niedziele od 18.00 do 19.00 pokazywane będą „Przełomowe wynalazki” – nowa seria, która odkrywa, w jaki sposób człowiek zaspokajał swoje potrzeby nie mając do dyspozycji rzeczy, które obecnie uważamy za oczywiste jak prąd, samochód czy pieniądze. Ronald Top – prowadzący program – przemierzając Europę prowadzący odwiedzi między innymi kopalnie krzemienia z czasów neolitu, wytwórnie mebli w Norwegii, polską kopalnię węgla kamiennego, słowacką mennicę, angielskie targi pojazdów napędzanych silnikami parowymi czy Biskupin.

Z kolei w kwietniowe weekendy o godz. 18.00 pojawi się cykl „Gry wideo –®ewolucyjna rozrywka”, ukazujący rozwój branży gier komputerowych.

WirtualneMedia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…