Trzystu niezwyciężonych 0

Film 300 w reżyserii Zacka Snydera kolejny raz znalazł się na szczycie zestawienia amerykańskiego Box Office.

Krwawa ekranizacja komiksu Franka Millera przedstawia historię bitwy pod Termopilami. W roku 480 p.n.e. trzystu spartańskich żołnierzy pod wodzą Leonidasa, stanęło w wąwozie do walki z perską armią Kserksesa. Choć Grecy ponieśli druzgocącą porażkę, bitwa miała znaczący wpływ na rozwój ich państwa. Ostatni weekend przyniósł obrazowi 300 (zobacz zwiastun) 31 milionów dolarów, a dwa tygodnie w kinach – ponad 127 milionów.

Kadr z filmu 300 2006Kadr z filmu 300 2006

Pierwszym debiutantem zestawienia jest thriller Premonition (zobacz zwiastun) z Sandrą Bullock w roli głównej. Film opowiada historię Lindy Hanson, kobiety, której mąż ginie w wypadku samochodowym. Bohaterka przeżywa szok, kiedy dzień po tragedii jej partner pojawia się w domu cały i zdrowy. Linda przeczuwa, że złe wydarzenia były tylko złudzeniem, a prawdziwy dramat dopiero nastąpi. Przez weekend obraz zarobił 18 milionów dolarów i uplasował się na trzecim miejscu Box Office.

Dead Silence (zobacz zwiastun) to kolejna nowość notowania. Bohaterami nowego filmu twórców Piły są Jamie i Lisa, nowożeńcy, którzy układają sobie życie z dala od rodzinnego miasta Raven Fair. Kiedy pewnego dnia Lisa zostaje brutalnie zamordowana, Jamie udaje się do mrocznej mieściny, aby pochować żonę i rozwikłać zagadkę jej śmierci. Projekt znalazł się na czwartej pozycji zestawienia z 7 milionami dolarów na koncie.

Na miejscu piątym uplasował się ostatni debiutant, komedia I Think I Love My Wife z Chrisem Rockiem w roli głównej. Aktor wcielił się w rolę mężczyzny zaniedbanego przez zapracowaną żonę. Pewnego dnia, bohater poznaje Nikki, kobietę – ideał, o jakiej zawsze marzył. Pierwszy weekend przyniósł produkcji ponad 5 milionów dolarów.

<table border=0 height=17 width=916>

megafon.pl

Kadr z filmu Dead Silence 2007Kadr z filmu Dead Silence 2007 Kadr z filmu Premonition 2007Kadr z filmu Premonition 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…